Святослав Вакарчук . Фото: з відкритих джерел

Про це у себе в Facebook написала блогер, політичний експерт Світлана Кушнір.

“В світлі недавніх історичних подій і  реформацією православної церкви, почалася глибинної в Україні, варто зазначити важливий аспект. Більшість українських політиків-опонентів влади і нинішнього президента висловилися за створення незалежної української церкви, і тим самим фактично схвалили дії і підтримали Порошенка. Раніше я говорила, що у нас повинні бути і є речі, здатні об’єднати всіх українців, навіть якщо вони – непримиренні політичні супротивники. Це дуже добре видно по тій підтримці, яку отримав президент в питанні створення незалежної української церкви. Адже його підтримали не тільки закордонні лідери, але й потенційні опоненти на майбутніх президентських виборах. Навіть вони визнали, що в цій війні Президент боровся за всю Україну!” – зазначила Кушнір.

За її словами, красномовне тому підтвердження – заява Святослава Вакарчука про підтримку створення автокефальної церкви в Україні.

“Потенційний конкурент президента на майбутніх виборах визнав перемогу Петра Порошенка в питанні повернення незалежності нашої церкви”, – написала блогер.

Вона також навела цитату Вакарчука з його Twitter.

“Створення Української помісної автокефальної православної церкви та вибір її Предстоятеля – знакові події не тільки для України церковної, але і для всіх нас. Найважливішим наслідком Собору, на мою думку, є приклад об’єднання для великої мети. Цей приклад надихає!” – написав Вакарчук.

У свою чергу, за словами експерта, Юлія Тимошенко “не обійшла стороною той факт, що президент наблизив втілення сподівань багатьох поколінь українців на свою помісну церкву. І ще один лідер електоральних уподобань і непримиренний критик глави держави Анатолій Гриценко не оминув цю подію і прямо відзначив великий внесок президента в створення автономної від Москви церкви.

“Створення помісної Української церкви знайшло свій відгук і у західних партнерів України. Так, США офіційно привітали створення ПЦУ, така ж реакція була і Канади. Україна також отримала схвалення створення автокефальної церкви та Ватикану. На шляху створення єдиної помісної церкви Петра Порошенка підтримали не тільки наші міжнародні партнери і союзники, і представники інших конфесій, але й навіть політичні опоненти. Це означає, що Україна в особі Президента все робить правильно. І дійсно своїми діями об’єднує народ і країну”, – резюмувала Світлана Кушнір.