Людей обурив той факт, що рішення про реорганізацію закладу, шляхом об’єднання двох шкіл, було прийняте на позачерговій сесії міської ради без громадських обговорень. А працівники та батьки учнів дізнались про створення “Івано-Франківської школи №14” вже постфактум – з інтернету, пишуть Версії.

Втім, у мері запевняють, що таке рішення було вимушеним. Оскільки новий «Закон про освіту» не передбачає функціонування вечірніх шкіл, було прийнято рішення про приєднання єдиної вечірньої школи у місті до найближчої. І на думку фахівців, до Дністровської найближче знаходиться вулиця Галицька, на якій і розташована школа №13. Директора вечірньої школи Наталію Стефанишин дуже здивував той факт, що 13-а школа проти об’єднання.

«У нас навчаються учні з багатьох шкіл, в тому числі і з 13. Вони приходять до нас лише в 10 класі, а до того вони навчались 9 років у різних школах міста. Тому мені боляче було читати про те, що у вечірній школі дітей навчають лише пити і курити. Це ж ваші колишні учні. Ми від них не відвертаємось, я дуже горджуся своїми учнями, вони – чудові діти. В 13 школі кажуть, що через вечірників втратять престижність і батьки хочуть масово забирати документи. Але свого часу ми були приєднані і до 3 школи, і до 5, і вони свою престижність не втратили», – обурюється директорка вечірньої школи.

Наталію Стефанишин розповіла, що ще з березня консультувалась з представниками Міністерства освіти.

«Я отримала лист від міністра Лілії Гриневич. В ньому вона чітко пояснює: заклади загальної середньої освіти можуть створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною), дистанційною формою навчання. А такого типу закладу загальної середньої освіти, як «Вечірня (змінна) школа ІІ-ІІІ ступенів» – немає.

А рішення про створення, реорганізацію чи ліквідацію закладу загальної середньої освіти приймає його засновник. Що і було зроблено», – відмічає директорка вечірньої школи.

Начальник департаменту освіти Ігор Смаль також вважає, що обурення вчителів – безпідставні.

«Підстав для таких зборів немає. Контингент учнів та вчителів зберігається. 13 школа не відчує, що прийшли вечірники. Зміни будуть лише юридичні», – зауважив Ігор Смаль.

Таке ж пояснення вчителі та учні отримали і від мера.

«Вчителі збережуть свою роботу. Єдине, що обов’язково буде, це конкурс на посаду директора. Наразі ми маємо двох керівників, і вони можуть приймати участь в конкурсі», – відмітив мер.

Втім, директора ЗШ №13 обурив той факт, що рішення про об’єднання було прийняте без обговорень з працівниками шкіл та батьками учнів.

«Нас не попередили. Ми про все дізнались з інтернету. І якщо справа лише в тому, щоб змінити директора, то я ще минулого року попередила свій колектив, що маю намір йти з посади», – розповіла директор Ольга Драпак.

В мерії запевнили, що кожен заклад залишиться у своєму приміщенні.

“Весь педагогічний колектив переведуть із збереженням годин. А приєднали до цієї школи, бо вона найближче. Нічого не зміниться окрім назви, яка дозволить нам отримувати державну субвенцію», – додав Руслан Марцінків.

Батьки виступили за те, щоб не перейменовувати заклад.

«13 школа має свою історію і свій імідж. Ми хочемо залишити стару назву», – заявили присутні на зборах батьки.