Над рішенням щодо заборони в’їзду приміських маршруток до Івано-Франківськавсе працюють

В Івано-Франківську вже довгий час ведуться дебати щодо закриття в’їзду приміським маршруткам до центру міста. Та все ж цьогоріч, у березні міськрада спромоглася прийняти остаточне рішення щодо обмеження в’їзду приміських автобусів до центру міста та спрямування їх на автостанції. Та на сьогодні воно так і не виконане. А причина – спротив перевізників та людей, що будуть змушені добиратись на роботу двома маршрутками.

Пізніше відповідне доручення на сесії облради також дав голова ОДА Михайло Вишиванюк, вислухавши свого першого заступника Василя Плавюка. Він підтвердив, що замовником приміських перевезень є ОДА та наголосив, що приміські автобуси мають відправлятися  виключно з автостанцій обласного центру.

Та буквально на днях Михайло Васильович змінив свою думку щодо цього питання, назвавши його  протизаконним.

«Це робиться для того, щоб люди платили двічі за одну і ту саму поїздку», – вважає губернатор.

Яка реальна ситуація з вирішенням цього питання кореспондент «Бліц-Інфо» звернувся до відділу транспорту та телекомунікації міськвиконкому.

Головний спеціаліст відділу транспорту та телекомунікації міськвиконкому Володимир Чих відмовився коментувати слова голови ОДА про незаконність рішення. Та все ж повідомив, що його прийняття вимагає стаття 32 Закону України «Про автомобільний транспорт».

«Сьогодні над цим питанням працює робоча комісія. До неї входять міський та обласний відділи транспорту, ДАІ, муніципальна інспекція з благоустрою, Головтрансінспекція, – каже посадовець. – Вже відбулось її перше засідання. На сьогодні остаточного вирішення проблеми ще немає, але в найближчому часі воно буде знайдено».

Він також зауважив, що швидше за все рішення не відмінять, а працюватимуть над покращенням роботи  приміських автостанцій на околицях міста.

Найбільше, за твердженням чиновника, мешканцям Івано-Франківська дошкуляють стихійні приміські автостанції на вулицях Незалежності, Галицькій, Старозамковій, Гарбарській, Панаса Мирного, Бельведерській та Північному бульварі.