Результат пошуку зображень за запитом "Калуський бровар"

До цього часу тут збереглися унікальні артефакти, які датуються кінцем ХІХ – початком ХХ сторіччя. Серед них – старовинна бочка та пляшка для пива, а ще австрійський млин, який працює й досі.

Калуський бровар – одна з найстаріших пивоварень в Україні. У люстрації описів королівських маєтків за 1565 рік мова йде про промислово-фабричне, як зазначав Михайло Грушевський, варення пива у Калуші. Отже. калуському пиву як мінімум 454 роки. А пиво варили у місті безсумнівно і до 1565 року. Адже, перша згадка про цех пивоваріння в Калуші датується ще 1425 роком, – пишуть Версії з посиланням на  Телеканал СіТіVі.

“Історія пивоваріння в Калуші є дійсно давньою. Наступного року, в 2020 році, матимемо 455 років промислового розвитку пивоваріння в Калуші”, – відзначив Іван Тимів, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини.

Перше пиво на Калуському броварі називалося “Цісарське”. Воно було доброї якості і експортувалося у Францію, Угорщину і Австрію, де користувалося великою популярністю.

Сьогодні хмільний напій на Калуському пивзаводі виготовляють за традиційною технологією від 30 до 45 днів. Тож пиво виходить живе та смачне.

“На заводі використовується класична традиційна технологія варіння пива, яка застосовувалася ще в минулі роки. Ми її примножуємо, покращуємо. Пиво проходить відкрите бродіння і вже своє насичення отримує в лагерних підвалах”, – заявив Денис Іваненко, директор підприємства.

Солод на Калуському пивзаводі і досі подрібнює старий австрійський млин. Зберігаються на підприємстві ще кілька унікальних артефактів – старовинна дубова діжка, пляшка, яка в свій час використовувалася для експорту в країни Європи. Також багато експонатів зберігаються у краєзнавчому музеї Калущини.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!