Відповідно до паспорта майданчика з дотриманням містобудівельних вимог, встановлюють чи він не вийшов за межі, які погоджено в паспорті. За стандартами міськвиконкому, пішохідна зона має складати 2,15 метри – повідомляють в управлінні архітектури.

На Площі Ринок, біля ратуші в Івано-Франківську, як “гриби після дощу” виростають пивні літні майданчики. Ще трохи, і обласний центр Прикарпаття перетвориться на суцільне літнє кафе.

«Кожен заклад громадського харчування має право біля свого закладу встановити літній майданчик. Перед тим як купляється паспорт на літній майданчик, архітектура вимагає документ-прив’язку до закладу ресторанного типу. Тобто, просто хто де хотів там і встановив – такого не може бути», – переконує Світлана Лосюк, заступник начальника управління архітектури і містобудування Івано-Франківська, кореспондента «Бліц-Інфо».

«Також літні майданчики встановлюються відповідно до паспорта літнього майданчика. Тому порушень, щодо самого місця розташування не повинно бути. Можуть бути порушення, що погодили парасолі, а встановили щось інше»,- додає Світлана Лосюк.