Метод ПЛР вважається найбільш точним, оскільки фіксує присутність самого віруса (його ДНК чи РНК, які є носіями генетичної інформації) – не тільки його гострих проявів, а й латентних інфекцій.

26 березня за брифінгу щодо ситуації з поширенням коронавірусу на Прикарпатті очільник області Віталій Федорів розповів, що лише за останню добу в регіоні зафіксовано 11 нових випадків зараження COVID-19. Такі дані встановлені в референс-лабораторії Центру громадського здоров’я в Києві. Але вже від сьогодні тестування на коронавірус методом ПЛР робитимуть і в Івано-Франківську.

“Наше основне завдання – налагодження методу ПЛР-діагностики у всіх людей, в яких є підозра на коронавірус. Ми вже сьогодні розпочинаємо це робити в тестовому режимі – в сучасній лабораторії, яка є в Центрі ВІЛ/СНІДУ. Перші пробірки вже закладені, щоб ми могли максимально швидко і ефективно визначати позитив чи негатив одразу на місці. Для цього в нас всі необхідні реагенти і тести”., — повідомив Віталій Федорів.

На початку тижня область отримала 18 ПЛР-систем, які дозволять провести до 1000 тестів.

“Також ми готові з обласного бюджету закупити на 120 тисяч гривень ще партію, щоб ми мали ще на тиждень запасу”, – повідомив очільник Прикарпаття.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!