реклама

ПНУ став переможцем проекту “Прикарпатські наукові пікніки” (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Наукові пікніки регулярно проводяться у європейських містах з метою популяризації наукових знань та залучення молоді до творчої наукової роботи. Проведення подібних наукових фестивалів  Прикарпатський національний університет започаткував давно, однак загальноміський пікнік проводився вперше. Координатор Наукових Пікніків на Прикарпатті  – Мар’яна Циганин. Свої локації представили вищі навчальні заклади, коледжі, центри технічної творчості та навчальні центри Івано-Франківська.

Абсолютно кожен охочий, незалежно від віку, статусу, оцінок у табелі чи атестаті, мав можливість власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою. До участі у науковому пікніку були залучені науковці, аспіранти та студенти фізики, хіміки, біологи, біохіміки та  журналісти.

Викликали зацікавлення у жителів міста досліди з фізики та інформаційних технологій: виготовлення своїми руками сонячних генераторів, перетворення тепла в електрику (для зарядки мобільних), робото-технічні моделі, та ін.

На експозиціях Фізико-технічного факультету демонструвалися основні напрямки наукової та навчальної діяльності, зокрема, такі фізичні експерименти як «Маятник Енштейна», двохосьовий та одноосьовий гороскопи, експеримент з точкою Кюрі, свинцеві циліндри. Аспіранти факультету провели  ефектні демонстрації з рідким азотом, магнієвим спалахом, бездимним порохом та новітніми матеріалами для гасіння пожеж, продемонстрували власні розробки пристроїв генерування електричної енергії.

Цікавими були досліди з хімії,  серія дослідів з хімічними реактивами, визначення якості навколишнього повітря (з можливістю визначення якості відпрацьованих газів автомобілів поблизу), імітації вогню, порізів, тощо. Науковці-біологи продемонстрували експерименти на екологічну тематику (вплив вуглекислого газу на навколишню температуру, дихання дріжджів, дихання людини і вуглекислий газ) та ін.

Захоплюючі  експеримети з біохімії: можливість неозброєним оком побачити свою ДНК та мікроорганізми,  побачити, як функціонує клітина, трансгенні лабораторні організми.

А юні журналісти спільно з активними івано-франківцями  створили  власний фільм під назвою «Науковий пікнік у Івано-Франківську!». На всіх площадках працювали першокурсники-журналісти, брали інтерв’ю, висловлювали пропозиції, своє бачення  щодо покращення життя нашого міста. Цікавими  були майстер-класи з фотомайстерності, анкетування, «відкритий мікрофон»  для розвитку міста щасливих та успішних людей.

Відрадно зазначити, що за результатами голосування Прикарпатський національний університет став переможцем обласного проекту “Прикарпатські наукові пікніки – 2017” за найкращу локацію.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Розумний город. Відкритий ґрунт

У «Контінентал» стартує шостий сезон проєкту «Розумний город. Відкритий ґрунт»

«Контінентал Фармерз Груп» розпочала набір до нового сезону соціально-освітнього проєкту «Розумний город». Компанія реалізує його шостий рік поспіль та запрошує дітей здобути свій перший практичний досвід у сільському господарстві, поєднуючи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

В Кутах відкрили меморіальну дошку Герою України Русланові Данку (фото)

У селищі Кути на Івано-Франківщині вшанували пам’ять командира розвідувального взводу Руслана Данка, який загинув на Запоріжжі, захищаючи Україну від російської агресії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців (відео)

В Івано-Франківську на круглому столі представники правоохоронних органів, юристи, освітяни та психологи підвели перші підсумки впровадження системи медіації для підлітків, які вчинили злочини, — підхід, що дозволяє примирити сторони і…

ПЕРЕГЛЯНУТИ