Факти корупції щодо призначення Купчака керівником НАЕК “Енергоатом” оприлюднив у соцмережі народний депутат від “Слуги народу” Гео Лерос, додавши документи та відео переговорів, пишуть Версії.

На відео обговорюють, як візьмуть з Купчака за посаду 5 (чого можна тільки здогадуватися).

“Подивіться уважно, хто його лобіював в офіційному зверненні на Прем’єр Міністра, що відповідає відео, яке я також додаю, де люди пов’язані з Денисом обговорюють, як візьмуть з Купчака за посаду 5 (схоже, що мільйонів)”, – написав Geo Leros.

Також нардеп додав, що має інформацію, що Купчака збираються зараз призначити віце-Президентом Енергоатому, мовляв, у нього недостатньо профільного стажу.


«ДБР викликало на допит нардепа Лероса. Розслідувати будуть не зміст відео, а як і чому воно з’явилося», – повідомив в програмі Наші Гроші Денис Бігус.

Журналіст розповів, що 16 вересня у кав’ярні поблизу Майдану брат помічника Зеленського проводив співбесіду із колишнім нардепом і топ-менеджером у енергетичному секторі Володимиром Купчаком. Це видно на відео переданих депутатом Гео Леросом редакції програми. Серед 30 годин співбесід є фрагмент де обговорюють можливість Купчака очолити «Енергоатом» – державну компанію, яка управляє всіма атомними електростанціями України. Єрмак обіцяє допомогти, хоча… керівника такої компанії за законом повинні обирати виключно на конкурсі.

«Хоча цей кандидат має навички і досвід в енергетичному секторі. Але в атомному сегменті Купчак непогано знається саме на корупційній проблематиці. Він, за його словами, знає і постачальників енергоатому, і якість товару, і відкати, які вони заносять за поставки», – відзначив Денис Бігус.

«Енергоатом мені цікавий, бо я почав ним займатися рік тому. І просто об’єму п… такого як там, я не зустрічав ніде. Я рік… у нас є компанія з партнером, яка 20 років на ринку енергетики, 30% ринку електропослуг в місті Києві – тобто це достатньо серйозна компанія. Там 80 проектантів працює. От ми рік працюємо над тим, щоб туди зайти і ми не можемо… На поставки туди обладнання, найкращого в Європі. Ми представник італійської компанії», – чути голос Купчака.

При цьому Купчак запевняє – жодного корупційного інтересу в нього особисто нема.

«У мене є свої принципи з ким я можу працювати, а з ким – ні. Що я можу робити, а що – ні. Заробляти на крові я точно не буду. Грабувати державу я точно не буду», – продовжує Купчак.

І більше того, він готовий щиро побороти корупцію в Енергоатомі. Або частково. Залежить, яке буде завдання?

«Різні задачі бувають, може скажете навпаки – побудувати систему корупції. Я таке теж вмію за родом своєї діяльності. Тому я це бачу ще краще. Моя ключова особливість – кризовий менеджер і оптимізація виробничих процесів з виведенням на конкретні показники. При чому ця оптимізація теж не з однієї корупції складається. Може бути із роздутих штатів, із невиправданих затрат, яких бояться позбавитися, наприклад, скорочення людей, скорочення соцдопомоги. Тобто на всіх етапах у мене свій підхід до цього – вміємо оптимізувати. Завжди борються менеджери. Можна корупцію подолати трохи, можна – цілком, а можна її не бороти, а перенаправити потоки в своє русло, тобто, як стоїть задача», – додав Купчак.

Співбесіда, за словами журналіста Бігуса, проходила 16 вересня, а за два тижні Денис Єрмак, звичайний громадянин України, пише до Кабміну листа про те, що в Енергоатомі все дуже погано, а є людина (Володимир Купчак), яка зробить все дуже добре. Лист громадянина Єрмака офіційно перенаправляють на міністра енергетики, той офіційно перенаправляє в Енергоатом. У ЗМІ з’являється інформація, що Зеленський вимагає звільнити голову Енергоатому Юрія Недашковського і призначити Купчака.

Недашковського звільнили, але Купчака не призначили, тому, що потрібен конкурс. Конкурс на посаду керівника Енегоатому оголосили на початку березня.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!