Подружжя започаткувало вигідний бізнес на екзотичних птахах

…Із 37-річним підприємцем, інженером за освітою, Андрієм Захарівим, зустрічаюся в райцентрі Тлумач. До сіл Вікняни та Кутище, де розташовані вольєри із фазанами, їдемо автівкою. Цю птицю Андрій та його дружина Мар’яна розводять п’ять років. А раніше займалися вирощуванням курей та кролів, пишуть Версії з посиланням на газету Експрес.

“Почалося все з того, що чоловік купив фазана та павича, бо хотів, щоби біля хати “екзотика бігала”, — каже 36-річна Мар’яна, біологиня за фахом. — Птахи нам так сподобалися, що вирішили їх розводити”.

У Вікнянах фермери мають вольєр площею 600 квадратних метрів. У ньому вільно ходять сотні фазанів. А тих птахів, що живуть родинами, тримають в окремих дерев’яних клітках із тонкою сіткою.

“На кожного птаха має бути не менше одного квадратного метра простору”, — пояснює пан Андрій.

Усередині кліток — дерева-сідала заввишки 1,5 — 2 метри. Біля кожної клітки є дерев’яні та металеві жолобки для корму та великі пластмасові напувалки. На долівці у клітках та між ними — дрібний пісок для гігієни та для того,  щоби фазани могли його перебирати дзьобами. Міняють пісок раз на два місяці.

“Купувати дорослих фазанів дорого, — розповідає пан Андрій. — Дешевше придбати яйця (від 15 до 170 гривень за штуку), покласти під гуску чи індичку або в інкубатор і через 23 — 28 днів мати пташенят”.

Фазаненята — заввишки 5 — 7 сантиметрів, важать не більше як 50 грамів. У перші дні життя їх треба годувати кожні дві години вареними яйцями, кропивою, сиром, вигрівати спеціальними лампами. Дорослих годують лише 1 — 2 рази на день сумішшю пшениці, зерна соняшнику, меленої кукурудзи, сої. Улітку дають траву. Кілограм суміші коштує 8 гривень. За місяць 300 фазанів з’їдають 1,5 тонни кормів.

У річному віці фазани паруються, самиці починають нестися. За три-шість місяців дають від 10 до 50 яєць. Парування відбувається наприкінці лютого — на початку березня. У цей період самці дуже агресивні й можуть задзьобати один одного. Тому родини фазанів господарі формують восени.

Захаріви продають фазанів для розведення у міні-зоопарки, що біля туристичних садиб. І лише зрідка — на м’ясо.

Птах найдешевшої породи вартує у середньому 250 гривень. Найдорожчих — 2 — 2,5 тисячі. За рік господарі продають 50 — 70 фазанів.

Цінне і фазаняче пір’я. Пір’їна з хвоста королівського фазана коштує 70 — 100 гривень.