Результат пошуку зображень за запитом транспортування газу

Поки населення звикає до нововведення, газовики вже анонсують підняття вартості тарифу на транспортування газу.

«24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тепер вартість розподілу буде в окремій платіжці. До цих пір ми отримували платіжку і там розподіл був вписаний окремим рядком, зараз – в окремій платіжці. Всі споживачі газу отримали в січні два окремих рахунки. Один – за газ, другий – за послугу його доставки. Розділення відбулося для споживачів всієї України. Який розділ цього тарифу на розподіл?

З 1 січня 2020 року розмір тарифу на послуги розподілу природного газу складає 1 гривню 20 копійок за 1 метр кубічний газу, а з 1 липня 2020 року буде складати 1 гривню 50 копійок. Вартість послуги розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу впродовж газового року. Це проміжок часу з початку жовтня і до кінця березня.

У 2020 році вартість доставки розраховувалася виходячи зі споживання газу з 01 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року. Сума кубів газу спожитого за рік множиться на тариф на доставку і результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісяця впродовж одного року», – розповів Андрій Струк.

Начальник Івано-Франківсьгазу заявив, що відбулися зміни у формуванні тарифу і люди до кінця не розуміють, пишуть Версії.

«А як може людина зрозуміти ці зміни? Ви вводите абонтплату. У мене тато в селі проводив газ за свої кошти, труби купував за свої кошти…», – обурився міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

На що газовик йому відповів, що газові мережі потрібно обслуговувати щоденно. А в Івано-Франківській області є 15 тисяч кілометрів газопроводу.

«А хто то будував? Фірташ чи Коломойський? Чи то будувала громада! Ви за безцінь це забрали, а тепер людям ще виставляєте рахунки за транспортування. Ну є в людини хата, він не користується газом, а ви виставляєте їй рахунок», – додав мер.

Керівник Івано-Франківсьгазу виправдовується і посилається на рішення уряду.

««Івано-Франківськгаз є газорозподільним підприємством. Ми є операторами розподільної мережі. Ми газ не продаємо, ми його не постачаємо, а доставляємо до осель. Ця послуга доставки називається послугою розподілу. І ціна, плата за доставку – це є тариф розподілу природного газу. Справа нашого підприємства – забезпечити безаварійне, безперебійне постачання газокористувачам», – підкреслив Андрій Струк.

Він додав, що кошти за розподіл спрямовуються на обслуговування газорозподільної мережі, а це понад 15 тисяч кілометрів газопроводів, газоізоляторні пункти та інші складові системи від яких залежить безперебійне газопостачання. Окрім того, з тарифу на розподіл утримується аварійно-диспетчерська служба, зарплата працівників, податки та інше.

«Якщо споживання газу невелике – споживач може заплатити одним платежем декілька місяців. Таким чином зекономляться кошти на комісійні послуги. Якщо споживач не використовував зовсім газ минулого року, йому виставляється рахунок більший, ніж у того, хто споживав якусь мінімальну частину. Тому зараз уряд розглядає питання щодо зміни цієї оплати і перерахунку тих коштів», – пояснив Струк.

«То тепер ви будете ту трубу газову в жовтий колір малювати? Бо завжди є така проблема, хто це має робити?», – запитав Марцінків.

«Буде малювати той, у кого ця труба на балансі. Власники. Заключайте з нами договір і ми будемо малювати», – відповів Струк.

«Але ж ви берете гроші за транспортування по тій трубі. Чи ми можемо виставляти вам за транспортування. Просто в черговий раз людей обманули. Подумали, як «намахати» людей. І ввели це транспортувати. Ніби трошки знизили ціну на газ, але давайте ми свої втрати розкидаємо на транспортування. Тим паче, що зрозуміло, що споживання газу зменшується, на теплий період часу, так давайте введемо, щоб були постійні виплати», – обурився Руслан Марцінків.

Очільник Івано-Франківськгазу пояснив, що тариф на розподіл стосується газорозподільних мереж. А хоч споживання газу в теплі періоди зменшується, але витрати на утримання ні.

Розділення платіжок відбулося в рамках реформи на газовому ринку, яка передбачає відокремлення послуг. Однак, Кабінет міністрів працює над тим, щоб платіжки за газ та його доставку об’єднати в один документ. Проте, остаточне рішення має ухвалити регулятор.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!