Зокрема однією з найбільших проблем в Калуші є старі калійні шахти, які залишились після того, як виробництво зупинилось. Оскільки вони не були правильно законсервовані в деяких районах міста па приміських сіл земля почала провалюватися у ці пустоти. Про це пишуть Версії з посиланням на Urban Exploration Ivano-Frankivsk.

В місця де можливі просідання землі нікого не пускають, проте минулого року знайшлися відчайдухи, які не побоялися спуститися у одну з калійних шахт і показати, як вони виглядають зсередини. Далі розповідь самих екстремалів.

Ми вже одного разу писали про ці шахти. Нажаль, так як вони затоплені, потрапити всередину не можливо. Але ми знайшли ще один не затоплений горизонт в районі Пійла. Десантуємося зразу в один з вентиляційних стволів.

Тюбінги внизу густо покриті соляними сталактитами

Стає очевидним, що ситуація тут не ідеальна. Раніше це були ворота до ствола

Далі нас веде ще на більшу глибину похил

Людина для масштабу

Дуже аварійні штреки, якщо випадково зачепити елементи кріпі можна лишитися тут назавжди

Залишки дистанційної лебідки

Нарешті потрапляємо на “головну магістраль” шахти. Невдовзі тут буде все затоплено розсолом з хвостовища, але поки що ми робимо історичні фотографії

Ряд вагонеток в обваленому штреку

Безодня в шахті(так звана камера), дна і стелі не видно, таких тут сотні. Людина для масштабу

Багато закинутої техніки

Періодично тунелі розходяться в сторони, масштаби підземних виробок вражають

Підземне депо для електровозів

Але, все добре закінчується і вже чути шум насосів які починають наповнювати шахту ропою з хвостовища а отже наш час тут вийшов”.