Сьогодні купити земельну ділянку, навіть при досить багатому виборі, не так вже і просто, як може здатися на перший погляд. Перш за все, потрібно визначитись з якою метою ви хочете придбати землю? Якщо ви хочете купити ділянку під будівництво дому, то вам варто звернути увагу на земельні ділянки житлової та громадської забудови. Якщо вам потрібна ділянка під дачу чи город, то ви можете купити ділянку сільськогосподарського призначення. На такій ділянці, ви, звичайно, також зможете збудувати будинок, але при цьому не зможете його зареєструвати, а це тягне за собою ще низку незручностей: від проблеми з присвоєнням адреси до неможливості прописатися в новому домі. Іноді метушня зі зміною цільового призначення ділянки обходиться значно дорожче, аніж покупка на початковому етапі “правильної” земельної ділянки.

Доволі просто та зручно шукати земельну ділянку на порталі https://zml.com.ua/, де зібрана максимальна кількість актуальних оголошень про продаж землі у потрібному регіоні. Тут ви можете підібрати земельні ділянки в будь-якому куточку України різного цільового призначення: під будівництво, для промисловості, для садівництва і сільськогосподарського призначення (ОСГ).

Перш, ніж придбати бажану земельну ділянку, слід проаналізувати земельний ринок в регіоні та ціни на ділянки. Цьому сприятимуть вказані в кожному оголошенні вартість всієї ділянки та ціна за сотку. Також одразу можна дізнатись цільове призначення, загальну площу, місце розташування та відстань до найближчого міста.

На сайті всі об’єкти, виставлені на продаж, прив’язані до карти, тому тут дуже зручно знайти потрібну ділянку по геоданих. Також доступні опції накладенняна Google Mapданих StreetMap, TopoMap, Google Satellite Map та Публічної кадастрової карти з можливістю відмітити типи землі та ділянки з помилками.

Це дозволить в режимі онлайн глянути на розташування земельної ділянки, оцінити “сусідів”, близькість чи віддаленість об’єктів інфраструктури та природних об’єктів – зелених зон, парку чи лісу, річки, озера чи моря. А вказаний в кожному оголошенні кадастровий номер дає змогу самостійно здійснити перевірку пропонованої для покупки ділянки.

Купівля земельної ділянки – це завжди хороша інвестиція, адже експерти впевнені, що земля в Україні все ще недооцінена, а, отже, з часом буде дорожчати.