Про це пишуть Версії з посиланням на ЗІК.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щонеділі  о 22:00 на телеканалі ZIK).

Кандидат у народні депутати Віктор Шевченко від партії «УКРОП» агітує мешканців округу голосувати за себе безкоштовними подорожами до найдорожчого українського гірськолижного курорту «Буковель», співвласником якого є його брат. Для простих мешканців Калуського, Рогатинського та частини Галицького районів Івано-Франківщини курорт став доступним, але лише на один день. Тож народ тільки й встигає подивитися, як відпочивають багаті люди. Потрапити на безкоштовну екскурсію мешканцям з інших районів – зась.

«Звертайтеся в благодійний фонд Олександра Шевченка в Івано-Франківську», – сказав чоловік, котрий перевіряв списки людей перед тим, як спецавтобус із калуськими виборцями рушив до «Буковелю».

Поїздки вихідного дня від Віктора Шевченка тривають уже понад місяць.

«Це не підкуп. Підкуп – це гречка, гроші, а тут не підкуп, а лише екскурсія. Ми їдемо відпочити», – вважає жіночка-мешканка округу №85, якій пощастило потрапити в автобус від кандидата.

Інший претендент на мандат народного депутата, самовисуванець Володимир Цвіль, на окрузі влаштував дітям свято прохолоди, де їм роздавали безкоштовне морозиво. А ще в Калуші кандидат розщедрився на цілий дитячий майданчик. Не стримував радості від цього навіть священик, який прийшов освячувати такий дар.

«Господь посилає нам людей, посилає нам жертводавців. Слава Богові за те, що дійсно є така можливість – дарувати усім на радість», – сказав панотець.

Потім кандидат Цвіль власною персоною ще стрибав в центрі Калуша під дощем у трусах. За його словами, це була акція на підтримку онкохворої калушанки. Правда, кандидат трохи призабув, як її звуть.

«Вона була спортсменкою в минулому, ми піднімаємо їй дух. Робимо, щоб імунітет піднявся у неї. Хто вона? Скажіть, як звати ту нашу?» – звернувся кандидат із питанням до свого помічника.

Як зазначив Цвіль, він не підкуповував виборців, а клоуни просто роздавали морозиво. «Це не я, це мої німецькі партнери. Я морозиво не роздавав, але якщо хтось з моїх аніматорів пригостив дітей морозивом, то діти — це не виборці, це не підкуп був», – сказав кандидат Володимир Цвіль.

А от кандидатка від «Батьківщини» Ольга Сікора привезла на округ справжню героїню – Надію Савченко.

«Прикриття якесь: зустріч з Савченко, а виступає ж Сікориха. А ми Сікору знаємо, ми її вибирали раз. А що зробила нам вона? А нічого не зробила», – обурився селянин після зустрічі з VIP-агітатором від «Батьківщини».

Підкуп виборця та яскраві обіцянки — це традиційні  технології кожних українських виборів. Але на 85-му окрузі вигадали щось справді нове. Під кінець останнього дня, коли кандидати в депутати можуть подавати кандидатури у дільничні комісії, окружком раптом почали завалювати папками. Як з’ясувалось, довірені особи невідомих ніколи кандидатів несли подання на своїх членів комісій. Загалом прийшло 19 осіб.  Однак в окружкомі виявили хитрість: майже всі подання були зроблені з одного  комп’ютера.

Коли голова стала дзвонити заявникам на членів ДВК від так званих технічних кандидатів, ті або дивувалися, що їхня копія паспорту потрапила до цих папок, або обмовлялися, що насправді вони писали заяву від кандидата «Батьківщини» Ольги Сікори.

Журналісти звернулись за коментарем до кандидатки, за яку агітувала Надія Савченко. Натомість отримали звинувачення  в упередженості. Ольга Сікора лише зробила припущення, що в окружкомі зробили спецоперацію, щоб підставити її.

Зв’язатись із членами дільничних комісій, поданими від технічних кандидатів, теж виявилось нелегким завданням. У двох перших сім-картка не працювала, а третя членкиня обмовилася, що вона з «Батьківщини», хоч у документах вказано, що вона представляє якогось кандидата Мірошника.

«Треба було написати заяву, то я і написала. Я давно вже в партії, в «Батьківщині». Давно. І ніколи не змінюю позиції», – зазначила жіночка.

Результати виборів у 85-му окрузі наразі передбачити важко. Адже виборців дезорієнтовані і розчаровані. Кандидати сподіваються на вдячність за подарунки. Але поки що не зрозуміло, чи запрацюють всі дільничні комісії, оскільки голови деяких з них відмовляються працювати.

Нагадаємо, 17 липня 2016 року в ОВО № 85 мають відбутися довибори у Верховну Раду, оскільки попередній обранець Ігор Насалик перейшов працювати на посаду міністра паливно-енергетичного комплексу. До округу належать Калуський, Рогатинський та частина  Галицького району на Івано-Франківщині.