Дистанційне навчання школярів під час карантину: все, що потрібно ...

Проте дітям не вистачає живого спілкування з вчителями та однолітками, повідомила кореспондентам Суспільного начальниця управління державної служби якості освіти в Івано-Франківській області Галини Микитюк.

Такі дані в управлінні отримали після опитування освітян, школярів та батьків.

Восьмикласниця Марія Маланчук з Долини розповідає, що на початку карантину дистанційне навчання їй подобалося. Дівчина починала заняття о 12-й годині. Але з часом вчитися стало складніше.

“Почалися теми складні. Потрібно було розбиратися зі всім. Я спілкувалася з вчителями, писала їм. Ми також спілкувалися з однокласниками про навчання. Дуже допомагали батьки”, – ділиться Марія Маланчук.

Дистанційне навчання з усіх предметів організували 82% навчальних закладів Прикарпаття. Два відсотки шкіл не змогли транслювати уроки через Інтернет, бо не мають підключення до мережі та ґаджетів. Учні цих шкіл проходили навчальну програму за допомогою телеуроків.

За словами начальниці управління Державної служби якості освіти в області Галини Микитюк, батьки школярів скаржилися на недосконалість навчального процесу. Приблизно 60% не могли змотивувати дитину до навчання.

46% опитаних вчителів повідомили, що їм потрібно більше часу на підготовку до онлайн-занять. Ще 79% вважають, що треба переглянути свої методики викладання. Директор ліцею № 23 імені Романа Гурика в Івано-Франківську Микола Василик каже, що до цих проблем додаються й незручності у дистанційному навчанні через різноманітність онлайн-платформ.

“Ми хочемо визначитися та перейти на три платформи, щоб вчителям і дітям було легше. Я б хотів, щоб МОН теж цим зацікавилось і зробило так, як, наприклад, у країнах Прибалтики, де мають доступ до певної платформи”, – зазначив Микола Василик.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!