реклама

Польську мову можуть включити до переліку предметів ЗНО: що думають про цю ініціативу у школах

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Польську мову можуть включити до переліку предметів ЗНО. Таку можливість нині розглядає український уряд.

Ідею озвучила глава Мінреінтеграції Ірина Верещук під час наради з представниками Міносвіти та Українського центру оцінювання якості освіти. Що це дасть українським випускникам? І що думають про цю ініціативу в школах?

В цій Івано-Франківській школі польську вивчають поглиблено з першого до одинадцятого класу. Мова, література та історія Польщі – загалом на тиждень більше десяти уроків. Також польською ведуть частково й інші предмети, пишуть Версії з посиланням на Інтер.

Наталія Микула, директорка ліцею:

З року в рік запити батьків на відкриття польських класів на вивчення польської мови зростає. Якщо ми колись починали, що у нас був один клас з вивчення польської мови, то у нас зараз на паралелі і початкової, і старшої є і по три класи.

Після закінчення ліцею, більша частина випускників обирають польські університети. Планує туди вступати і десятикласниця Наталя.

Наталя Кайдаш, учениця 10 класу:

Думала між польською філологією в Україні і польським університетом. Зараз я вибрала безпечніший варіант – польський університет, але думаю повертатися назад в Україну, коли закінчу навчання.

При вступі в Польщі на Наталю чекає ще іспит з мови. Але його могло б і не бути, якби вона польську складала під час ЗНО.

Наталя Кайдаш, учениця 10 класу:

Для мене складання ЗНО із польської мови дасть дуже багато відкритих кордонів, куди я можу вступити у майбутньому. Людям, які вчаться в польських школах , як я наприклад, і таких є дуже багато по Франківську, це буде легше вступ в університети навіть в українські.

Наталія Микула, директорка ліцею:

На ЗНО – у нас є англійська мова, німецька мова, французька мова і іспанська – це наразі чотири мови, з яких проводиться ЗНО, і цілком логічно, як вчитель вважаю, може цей ряд продовжитися польською мовою.

Як другу іноземну мову польську нині викладають у багатьох українських школах. І з кожним роком, кажуть освітяни, інтерес до цієї дисципліни серед українців зростає.

Злата Гаврилко, вчителька польської мови та літератури:

Зараз є запит на вивчення польської мови діткам, які навчаються в садочках. Це як приватних садочках, так і державних.

В Центрі польської культури та європейського діалогу – теж багато охочих записатися на курси.

Аліна Чіркова, представниця Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську:

І в основному це власне та молодь, яка хоче поступати в Польшу. Вони приходять на 9 -10 клас, аби мати в запасі ще пару років для того, щоб підготувати, щоб вивчити мову і щоб потім можна було здати екзамен.

Такий сертифікований іспит з польської мови – обовʼязковий для іноземців, які хочуть навчатися в Польщі. Екзамен досить складний, і не безплатний. Але якщо польську внесуть до переліку предметів ЗНО, здавати його українським абітурієнтам більше не доведеться.

Аліна Чіркова, представниця Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську:

Відповідно ЗНО і ця оцінка з польської мови вона дозволить такій дитині поступити, не здаючи екзамену, не пишучи жодного тесту, не показуючи жодного сертифікату.

Злата Гаврилко, вчителька польської мови та літератури:

Польська має бути на рівні Б2, має бути для цього сертифікат, щоб тебе прийняли до вступу. І якщо дитина добре склала ЗНО, в неї буде бал, сертифікат який підтверджує її бал, це теж можна подавати при вступі.

Включення польської до переліку предметів ЗНО – зовсім не означає, що здавати її будуть зхобов’язані всі українські випускники. Вона буде однією з пʼяти іноземних мов на вибір.

Наталія Микула, директорка ліцею:

Якщо є ЗНО з французької чи іспанської, хіба всі школи мають ці мови. Тобто батьки, які планують і будуть бачити, що захочуть поязувати майбутнє своїх дітей з вивченням польської мови – вони будуть давати дитину в заклад, де є вивчення польської мови.

Намір уряду включити польську до предметів ЗНО – закономірний крок, пояснюють політологи. І не лише тому, що Польща нині прихистила найбільше українських біженців. Тамтешні ВИШі завжди були популярними в українських випускників. Так, в 21-му році – у польських університетах здобувало освіту майже сорок тисяч громадян України.

Олег Білоус, політолог:

В даному контексті мова йде не лише про ЗНО, а про те, аби українці мали більшу і ширшу можливість легше вступити в польські вузи, поляки, відповідно, в Україні, щоб не було цих перешкод, які були там із визнанням дипломів, нострафікацією й іншими речами. Тобто це в контексті європейської інтеграції України.

Водночас в Міносвіти готують для громадян Польщі алгоритм визнання та зарахування результатів матури – це польський аналог ЗНО – при вступі до українських ВИШів. Зі свого боку Польща, зазначають в Кабміні, готова внести українську мову як іноземну до вивчення у своїх навчальних закладах.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську

Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську (фото)

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виготовив та передав 711 бригаді розмінування спеціально обладнаний мобільний банно-пральний комплекс, що забезпечить військовослужбовцям належні гігієнічні умови на передовій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як голосували нардепи від Івано-Франківщини за постанову Верховної Ради про проведення виборів після завершення війни

Парламент України 268 голосами ухвалив постанову про підтримку демократії в умовах російської агресії, в якій зазначено, що президентські вибори відбудуться після встановлення миру, а наразі мандат чинного президента залишається легітимним.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Мешканці Івано-Франківщини за 4 тисячі євро нелегально переправляли чоловіків за кордон

Мешканці Івано-Франківщини за 4 тисячі євро нелегально переправляли чоловіків за кордон (фото)

Коломийська окружна прокуратура повідомила про викриття злочинного угруповання, яке організувало канал нелегального переправлення осіб через державний кордон України: двом підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність, одному з них також інкримінують торгівлю наркотиками.

ПЕРЕГЛЯНУТИ