Любовь против гриппа. 7 причин чаще заниматься сексом - ФОКУС

На жаль, оргазм – не частий гість в ліжку навіть найбільш закоханих коханців. Чому так відбувається і чи варто хвилюватися?

Сексологи вирішили підрахувати, як часто у жінок зустрічаються проблеми з оргазмом. І ось що з’ясували. Після трьох років заміжжя кожна п’ята, як і раніше, знає про оргазм тільки з книжок і фільмів, але ніяк не з особистого досвіду. Серед жінок із подружнім стажем понад десять років ніколи не підкорювали пік насолоди 10%. І взагалі, для 15% від всієї прекрасної половини людства оргазм таке ж складне поняття, як і китайський ієрогліф. Словом, оргазм відвідує далеко не кожну спальню. Про те, як його залучити туди, ми розпитали Юрія Гурженка, сексолога-андролога, доктора медичних наук, старшого наукового співробітника Інституту урології та нефрології АМН України, пише ТСН.

Оргазм по поличках
У перекладі з грецького оргазм, або orgao, – “палати пристрастю”. Переклад дуже точно відображає суть питання. Медичні словники розшифровують цей термін як “високий ступінь хтивого відчуття, що виникає в момент завершення статевого акту або інших форм розрядки”. Переживши оргазм одного разу, людина прагне випробувати його знову. Жіночий оргазм більш тривалий, ніж чоловічий, і, подібно чоловічому, може мати частковий характер, коли хвилі насолоди слідують одна за одною майже без інтервалів. Виділяється кліторальний оргазм, який, за твердженням фахівців, лише половина шляху, пройденого жінкою у напрямі до вищого пілотажу відчуттів. Інша справа кліторально-вагінальна розрядка. Її настанню передує відчуття невагомості внизу живота, відчуття тепла, що розливається з органів малого тазу всим тілом. Потім відбуваються мимовільні ритмічні скорочення м’язів піхви, матки, сідниць і повна нірвана.

7 умов для розрядки
Абсолютна аноргазмія (відсутність оргазму у разі регулярного статевого життя) зустрічається сексологам в одному випадку проти ста. Зрідка, можна сказати у винятковому випадку жінки ніколи і за жодних обставин не відчувають оргазм. Причина – аномалія внутрішньоутробного розвитку окремих ділянок головного мозку та ендокринної системи. Такі пані байдужі до сексу в будь-яких його виявах. Але якщо інтерес до сексу і приємні відчуття в процесі все-таки є, не приходить тільки розрядка, лікарі говорять про “вторинну фригідність” – стан, пов’язаний із запізнюванням розвитку статевого почуття. Можливо, це слабка втіха, але досить високий відсоток жінок починають досягати оргазму лише через кілька років після заміжжя (часто він приходить до них тільки після пологів). Втім, є кілька умов, здатних перешкодити жінці опинитися на верхній точці насолоди.

Коротка прелюдія
Скільки часу ви зазвичай займаєтеся коханням – від перших дотиків до кульмінації? Це важливо, оскільки між хвилинами сексу і якістю взаємин, виявляється, є зв’язок. Американці, як завжди, все підрахували. Пари, які насолоджуються одне одним не менше 20 хвилин, зазвичай задоволені партнером і собою. Експрес-коханці, які встигають все за сім хвилин, як правило, розчаровані у стосунках і мріють про зміни. В ідеалі розтягувати задоволення як мінімум на півгодини – це той самий час, за який жінка досягає оргазму.

Порушення гормонального фону. Про те, що за статевий потяг і у чоловіків і у жінок відповідає гормон тестостерон, знають всі. Але тільки фахівцям відомо, що яскравість забарвлення оргазму у жінок забезпечує жіночий гормон естроген. Якщо естроген в дефіциті, сексуальна кульмінація може бути тьмяною, а то і взагалі не настати.

Слабка статева конституція. Вона буває високою (для того щоб жінка прийшла в стан збудження, достатньо 2-3 хвилин попередніх пестощів), середня (15-30 хвилин) і слабка (чоловік може провозитися цілий день, але так нічого і не досягти). Слов’янки (тобто ми з вами), як правило, мають середню статеву конституцію, а це значить, що без двадцятихвилинної прелюдії на оргазм можна не розраховувати.

Обмеженість партнера. Задоволення від сексуального спілкування багато в чому залежить від тривалості ерекції у чоловіка, його сексуальної активності, винахідливості. Не кожному партнеру, який високої думки про себе як статевого гіганта, відомо, що для початку слід подбати про відчуття жінки, і лише потім про свої.

Розриви м’язів промежини після пологової травми.

Одна з умов приходу оргазму – формування так званої оргазмічної платформи (або манжети), коли за рахунок наповнення стінок піхви венозною кров’ю центральний прохід може звужуватися майже на 50%. Це запорука яскравих відчуттів! У фазі оргазму оргастична платформа виробляє 3-5 (іноді до 10-15) ритмічних скорочень з інтервалом 0,8 секунди. Чим більше скорочень, тим яскравіше оргазм. В перші пів року після народження дитини ця схема практично не працює, оскільки тонус вагінальних м’язів знижений, але незабаром всі чудові переживання знову повертаються. Заважати досягненню оргазму цілком можуть пологові розриви м’язів промежини, через які порушується кровонаповнення стінок піхви.

Трати виховання. Досить часто виною “вторинної фригідності” і дисгармонії в подружніх стосунках буває банальна жіноча сором’язливість (чоловіча, до речі, теж). Різноманітність варіантів на тему, як ми цим займемося, сьогодні сприймається як щось непристойне. Більш того, вважаючи, що висловлювати свої почуття не гоже добропорядної жінки, партнерка ховає емоції в далеку скриньку, в результаті секс стає прісним, нудним, одноманітним. Як чоловік доктор Гурженко з усією відповідальністю заявляє: будь-які прояви жіночої чуттєвості – від стогонів до укусів – сприймаються протилежною статтю на ура.

Антипатія до партнера. У сексології описані випадки, коли жінки досягали оргазму лише у разі негативних емоцій – гніву, огиди, страху (наприклад, у момент зґвалтування). Це так званий афективний оргазм. Але, на щастя, набагато частіше партнери піднімаються на найвищу сходинку задоволення за умови, як мінімум, симпатії одне до одного. Оскільки команду на оргазм у жінок віддає центральна нервова система, без позитивних емоцій до чоловіка у неї нічого не вийде.

Дуже швидкий процес. Для більшості “хороший” секс означає “довгий”. На ділі, щоб було добре і довго”, потрібно не так уже й багато. По-перше, кілька разів в процесі змінювати позу – різноманітність подовжить задоволення. По-друге, використовувати презерватив: тих, хто звик до незахищеного (але безпечного) сексу, цей аксесуар врятує від стрімкого фінішу. І по-третє, обережніше з алкоголем! Навіть невелика кількість спиртного помітно знижує шанси на тривалий віртуозний секс.

І наостанок кілька універсальних порад для гарного сексу від доктора Гурженка:
частіше говоріть про секс (обговорюйте разом плани на найближчу ніч, фільми, сни, фантазії);

знайомтеся з новими людьми, подорожуйте. Нові емоції та враження струшують, загострюють почуття, думки і бажання;

не хандріть і не кашляйте. Важливо підтримувати в тонусі базове самопочуття – без нього еротичні батарейки швидко розряджаються;

робіть це регулярно. Чим частіше займатися сексом, тим більший до нього інтерес;

візуалізуйте. Спільний перегляд порнофільмів та їхнє обговорення чудово піднімає еротичний тонус.

Найкращий час для сексу

Хороший секс гарний у будь-який час доби. Але у занять коханням вранці є додаткові бонуси. По-перше, з 7 до 9 ранку чоловіча кров найгарячіша: в цей час в ній вирує добовий максимум тестостерону, а значить, бажання і можливості на висоті. По-друге, ранковий секс порівняно з нічним менш енергозатратний. Голова ще свіжа, настрій не зіпсовано – ніщо не заважає насолоджуватися одне одним. По-третє, оргазми вранці стимулюють викид гормонів ендорфінів, а вони підвищують імунітет і стресостійкість. Ну і потім, є таке цікаве дослідження вчених: кар’єрний статус і заробітки у людей, що практикують ранковий секс, вищі, ніж у тих, хто його ігнорує. Хто ще даремно втрачає час зранку – час змінювати тактику!

Вікторія Куриленко

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!