vardzarukC_6843

Журналіст і краєзнавець, народився 02.10.1930, в с. Космач Коломийського повіту, нині Косівського району Івано-Франківської області.

Відомий як автор книги «Їхня зброя – терор, жорстокість, підступність» та збірника нарисів про репресованих людей Івано-Франківщини «Дорога до безсмертя»досліджень про Гуцульщину, повстанську столицю Космач та повстанських провід­ників, про художників  а також низки пісень на слова поетів Прикарпаття та власні.Упорядник, науковий, літературний і технічний редактор 5-томного видання “Реабілітовані історією. Івано-Франківська область” (2000-2003) та однойменного двотомного енциклопедичного видання (2004-2006), за яке йому присуджена премія ім. Василя Стефаника.

З 2001 р. в Івано-Франківській обласній бібліотеці ім. І.Франка створено «Фонд Л. Вардзарука», куди він передав 800 томів зі своєї бібліотеки.

Лук’ян Вардзарук відійшов у вічність, але залишив вагомий слід в українській культурі для майбутніх поколінь.

Панахида за померлим відбудеться у вівторок об 19.00 год. в будинку Просвіти, а в останню путь Лук’яна Вардзарука проведуть у середу 12.00 год. в Дем’яновому лазу.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким письменника.