реклама

Понад 170 диких тварин знайшли прихисток у реабілітаційному центрі Галицького національного природного парку (відео)

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

На території Галицького національного природного парку, що на Івано-Франківщині, функціонує унікальний центр реабілітації диких тварин, де під керівництвом Андрія Гембарського команда фахівців щодня піклується про майже півсотні видів тварин, даруючи їм другий шанс на життя.

У Галицькому національному природному парку вже понад десятиліття успішно працює центр реабілітації диких тварин, який розпочав свою діяльність з порятунку однієї лисички, а сьогодні надає притулок та допомогу 170 тваринам 48 різних видів.

“Була така проблема, що поколічених тварин треба було десь дівати, а зоопарки фактично не хочуть і не мають цілі брати покалічених тварин, тому що в них експозиція, тварини мають бути здоровими”, – розповідає керівник центру реабілітації Андрій Гембарський.

Серед мешканців центру особливе місце займають лелеки, яких наразі налічується 30 особин:

“У нас є один з двох вольєрів, де утримуються птахи з покаліченими крилами, які не можуть перелетіти цей бар’єр, цю висоту, проте вони можуть доживати тут свій вік, перебуваючи під постійним наглядом протягом 5-8 років”, – пояснює фахівець.

На території центру також мешкають олені, серед яких є особливий мешканець:

“Один з найстарших оленів, 12-річна особина оленя благородного, потрапив до нас у 2012 році в червні місяці маленьким оленятком, якого ми випоювали молоком протягом чотирьох місяців, і він виріс до такого дорослого красивого оленя”, – ділиться спогадами Андрій Гембарський.

Важливим аспектом роботи центру є не лише лікування та утримання тварин, але й їх повернення до природного середовища:

“Тварин, яких ми лікуємо та вигодовуємо, якщо вони здорові – випускаємо в дику природу, а ті, що мають серйозні травми, залишаються в нас до кінця свого життя”, – наголошує керівник центру.

Фахівці центру також активно працюють над просвітницькою діяльністю, закликаючи людей не втручатися у природні процеси:

“Коли люди знаходять малих дитинчат, чи то косуль, чи оленят, важливо пам’ятати, що вони мають своїх батьків, які до них повертаються, тому їх не потрібно забирати з природи”, – застерігає Андрій Гембарський.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ