Як зміниться пенсійний вік та розмір пенсії у 2020 році

“З першого липня відбудеться черговий перерахунок пенсій через підвищення розміру прожиткового мінімуму. За наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30, а для тих, хто вийшов на пенсію до першого жовтня 2011-го року, відповідно 25 і 20 років страхового стажу, пенсія не може бути менша, ніж прожитковий мінімум. На сьогодні ця сума складає 1638 грн, а з першого липня – 1712”, – розповів Роман Берчак.

Також збільшенню підлягають доплати за понаднормовий стаж, якщо вони перевищують 1% від прожиткового мінімуму.

“В основному суттєве підвищення отримають інваліди війни і особи, яких прирівнюють до інвалідів війни, тому що в них йде значне збільшення мінімальної пенсійної виплати: 1 група – 665% прожиткового мінімуму. Із зміною прожиткового рівня їм роблять перерахунок”, – повідомив заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Роман Берчак.

Також перерахують всі надбавки і людям, які мають про статус ветеранів війни, – люди з інвалідністю, сім’ї загиблих військовослужбовців, учасники бойових дій.

Підвищать пенсії і донорам – 10% від фактичного прожиткового мінімуму. Перерахунки проведуть автоматизованим способом, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!