Цьогоріч першокурсниками стали 1050 молодих людей, що вже на 200 більше, ніж у 2016. 13 із нових студентів – іноземці, але набір ще триває – всього виш надіслав 200 запрошень на навчання у інші країни. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Це велике свято для нас. Ми їх благословляємо спільно у довгу дорогу. Ми зі студентами і батьками стали рідними на багато років. Я вже 7 років проводжу посвяту, але хвилювання не зникає. Посвята в студенти буває один раз в житті, як і отримання диплома”, – сказав ректор ІФНМУ Микола Рожко.

Окрім ректора студентів, традиційно, благословив священик отець Юрій. Привітали з вступом молодих людей і високопосадовці.

“Є тільки декілька професій, де дають присягу: медики і військові. Це ті професії, які пов’язані з життями. Можна помилитися у іншій професії, наприклад, робітничій, але дуже важко, коли помилка вартує життя. Тому низький вам уклін”, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Урочисто присягу студента медичного університету зачитав першокурсник Сергій Костелей, сотні інших повторювати присягу за ним. Студенти-першокурсники поділилися своїми враженнями від посвяти та чому обрати професію медика.

“Прийшла я сюди, щоб допомагати людям. Трохи зараз хвилююче, але так усе святково здається, ми у білих халатах”, – сказала Вікторія Бедей.

“Відчуваю зараз захоплення. Напевно, це покликання. Я завжди відчував до лікарні якийсь потяг, з дитинства мріяв вирости і врятувати чиєсь життя”, – зізнався Василь Дудяк.

“Звісно, хвилююся. Але у мене сім’я лікарів. Я вже звикла до цієї професії і теж хотіла б допомагати людям”, – сказала Валерія Пойда.

Вітали першокурсників гімном студентів “Gaudeamus”, піснею про медиків та вальсом.