Апеляційний суд Івано-Франківської області розглянув справу батька першокласника за апеляцією директора навчального закладу Івано-Франківська.

У вівторок, 17 вересня, колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Івано-Франківської області розглянула справу батька першокласника за апеляцією директора початкової школи-садка м. Івано-Франківська на рішення Івано-Франківського міського суду, повідомили ”Вікнам” у прес-службі суду.

Під час судового засідання встановлено, що батько надіслав поштою до школи-садка заяву на зарахування сина, яка отримана школою і зареєстрована в шкільному журналі обліку заяв батьків під номером 72. Згідно санітарних норм у даній школі є можливість створити тільки два класи по 30 учнів. Тому 12 батькам, в тому числі і позивачу було відмовлено у зарахуванні його дитини до вказаної школи. Усі шістдесят дітей, які зараховані до першого класу школи-садка, проживають в межах території освітнього округу, визначеного рішенням виконкому Івано-Франківської міської ради.

Також у судовому засіданні встановлено, що дитина позивача стояла на обліку на зарахування в перший клас за місцем проживання  бабусі в іншому мікрорайоні міста, де відвідувала дитячий садок і обслуговувалась у територіальному педіатричному відділенні Івано-Франківської міської дитячої поліклініки.

На сьогодні дитина навчається у першому класі базової загальноосвітньої школи територіального освітнього округу міста.

Рішенням колегії суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області апеляційну скаргу задоволено, рішення Івано-Франківського міського суду скасовано.

Як повідомляли ЗМІ, Андрієві Мелінишину у школі відмовили, бо заяву написав запізно. І вільних місць у школі вже не було. Але суд тоді став на бік першачка, постановивши директорці взяти 6-річного Олексу на навчання.