реклама

Популярний франківський блогер розповів про лідерство в українському YouTube, заробіток та «зраду» Потапа

реклама

Романтична пародія Валентинка майже за рік набрала понад 15 мільйонів переглядів. Щонайголовніше, контент, який створює Дмитро Варварук з командою SILRADA, є виключно україномовним та несе мету популяризації україномовного контенту, пишуть Версії з посиланням на Clutch.

Журналістка поспілкувалася з блогером про його досягнення, заробіток та майбутнє україномовного YouTube, пишуть Версії.

Дмитре, закінчується 2020 рік. Давай підіб’ємо підсумки! Що встиг зробити, чи всі плани втілились в життя?

– Якщо оцінювати загалом, то всі мої плани втілились в життя. З основного – це омріяний мільйон підписників в Instagram. Також ми з командою відзняли найпопулярніший кліп в українському YouTube. А ще купив квартиру і машину. Ще одним великим досягненням, як на мене, є те, що ми вже відкрили свій офіс, де працюємо на контентом. На початку року ще зрозумів, що рік буде спекотний та насичений, тому старався працювати на повну.

Наскільки пандемія вплинула на твою творчість?

– Спочатку я трохи переживав стосовно цієї ситуації навколо пандемії, але пізніше все перенеслось в інтернет, і це тільки добавило росту в моїй творчості. Часу дарма не гаяв і постійно робив кліпи, відео, музику, фото та колаборації з іншими блогерами, шоу своє почав.

Ти очолив рейтинг найпопулярніших відео на YouTube з роботою «Валентинка» на каналі SILRADA, співзасновником якого ти є. Чи робив високі ставки на цю пародію?

– Ще на етапі прописування ідеї, написання пісні, знімання кліпу ми зрозуміли, що наш пазл склався, і це буде щось дуже круте та масштабне. Але ми і близько не уявляли, що воно набере най-найбільше переглядів в Україні, то був справжній шок.

Що для тебе означає цей здобуток?

– Це для мене велике досягнення з багатьох сторін, бо ми показали всім, що в Україні на першому місці може бути саме кліп українською мовою, а не іншомовний. А ще не потрібно дуже багато техніки, персоналу та локацій, щоб набрати багато переглядів. Додам, що ролик вийшов з душею, ним проникаєшся з перших секунд. А це наша основна мета.

У скільки за сумою обійшлися зйомки «Валентинки»?

– Дуже багато, аж 300 гривен, 200 з яких пішло на оренду трактора, 100 – на оренду жигуля.

Чому, на твою думку, саме це відео настільки сподобалось глядачеві?

– Перш за все, воно просте, знято на основі реальних подій. Також там брали участь популярні блогери.

Звідки прийшла ідея почати знімати відео? З чого все почалося?

– Хист був змалку. У мене був телефон, на який знімав, і перший комп’ютер. На ньому монтував, і це почало мені дуже подобатись.

Тобі всього 22 роки, а ти за цей час встиг чимало. Купив квартиру, іномарку. Скільки витрачаєш часу на свій блог?

– Постійно кажу, що блогер – це стиль життя. Я витрачаю свій час постійно на блог, бо де б я не був, там постійно, є камера які знімає моменти, що згодом з’являються в інтернеті. Бувають недоспані ночі, бувають перевтоми, бувають і депресії, але воно того вартує, бо моє життя дуже цікаве, насичене подіями, постійно якийсь рух і динаміка. Завдяки таким людям, котрі люблять українське, в TikTok стало більше україномовного контенту, ніж російського. Дуже тішить, що наші люди полюбили своє.

Скільки можна заробити на українському YouTube?

– Все дуже індивідуально, тому що тут рекламодавець оцінює такі фактори, як аудиторія, кількість переглядів та підписників. Зважаючи на розміри теперішнього українського YouTube, то можна мати заробіток з каналу 1000-2000$ в місяць спокійно.

Скільки часу і коштів потрібно вкласти в відео і соцмережі, щоб домогтися таких результатів?

– Якщо ідея каналу унікальна, то вистрілити більше шансів, ніж щось просте. Гадаю, щоб дійти до такого результату, потрібно 6000-8000$.

Що до душі українцям? Якими повинні бути відео в майбутньому, щоб в українському YouTube домінував український контент?

– Наші люди хочуть, щоб контент був наближений до них, щоб вони могли себе десь впізнати в ньому. На мою думку, це залежить від самих людей. В той час, коли в країні війна, ми все рівно продовжуємо слухати російську естраду і не підтримувати наших українських виконавців. Серед мого оточення є частина таких, яка вже давно не слухає таке і перейшла на українського виконавця. Кажуть, що стало тільки краще. Кажуть, що музика поза політикою, але останні роки показали, що це дуже близькі за сутністю речі.

Потап вирішив зробити колаборацію з Ольгою Бузовою, щоб вийшов «вірусний» контент. Чи готові ви до співпраці з російськими зірками, які очолюють український YouTube, щоб залучити більше глядачів?

– Я Потапа поважав, щоправда до цього моменту. Дізнався про цю «колаблорацію» і зрозумів одне: що український шоу-бізнес в комі. 2020 рік показав, що ми програли по всіх позиціях російській музиці, вона в Україні перемогла. Дуже жалюгідно дивитись на те, як Потап сам не може придумати нічого толкового за рік, бере і робить, на мою думку, «зраду». В країні війна, а йому на це накласти.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ