7 грудня на засіданні 26-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання депутати Івано-Франківської обласної ради розглянули звернення щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення. Ініціатори звернення – депутати фракцій “Свобода”, “Батьківщина” та ”Самопоміч”, пишуть Версії.

“Підняття ціни на газ порушує права людини на житлово-комунальні послуги. Ціни на газ вже підвищені, а розмір видатків на субсидії, навпаки, зменшено”, – зазначив з трибуни перший заступник голови Івано-Франківської облради Василь Гладій.

Очільник депутатської фракції БПП Остап Дзеса повідомив, що його фракція не голосуватиме за дане звернення. “Тільки лінивий сьогодні не обговорює підняття ціни на газ. Ніхто з нас не хоче платити більше. Але це необхідно було для продовження співпраці з міжнародним валютним фондом. Нам, воюючій країні дуже необхідні дешеві кредити, інакше нам загрожує банкрутство країни”, – відмітив Дзеса.

Картинки по запросу дзеса остап

Відтак очільник фракції БПП прокоментував обіцянки деяких потенційних кандидатів в Президенти щодо зниження ціни на газ.

“Дехто вже заплутався в своїх обіцянках. Чи можна зменшити ціну на газ в 2 рази. Можливо й можна – до півроку. А далі знову кабала від Росії. Досвід таких угод ми вже маємо і підписанти також нам відомі”, – нагадав Остап Дзеса.

Депутат навів цитату з виступу Юлії Тимошенко часів її прем’єрства, коли вона обіцяла зрівняти ціну на газ внутрішнього видобутку з ціною за імпортований газ.

Vasyl Hladiy.jpg

Василь Гладій, який представляє в облраді депутатську фракцію “Батьківщина”, відповів на політичні закиди опонента.

“Даний проект рішення є виваженим, толерантним і носить соціальний характер. Розробники намагались, щоб було якнайменше політики. Але деякі колеги таки хочуть політики, тому давайте розставимо акценти в політичній площині. Всі президенти і уряди співпрацювали з міжнародним валютним фондом. Але порівняйте рейтинг країни в світі тоді і зараз. А сьогодні ми найбідніша країна Європи і одна з найбідніших в світі”.

Відтак, перший заступник голови облради нагадав правило “трьох конвертів”.

“Всі ви знаєте правило “трьох конвертів”. Коли чиновник приходить на посаду , відкриває перший конверт, який йому лишив “попередник” і там пише: “Звинувачуй у всьому мене”. В другому конверті – обіцянки. А в третьому конверті пише: “Пора вже йти”. Тому пора вже відкрити третій конверт”.