На Helicopter Stage гості фесту побачили оголені геніталії вокаліста та слухали епатажні (збагачені матюками та вульгаризмами) тексти, пишуть Версії.

За годину до виступу в Палаці Потоцьких гурту «Хамерман Знищує Віруси»  відбулося урочисте відкриття Porto Franko – на стадіоні Рух “відгриміла” футуристична (не)опера в трьох діях AEROPHONIA.

Світлина від PORTO FRANKO.

Фестиваль розворушив та збурив Франківськ. Багато користувачів в соцмережах обурені, пам’ятаючи “голий балет” “Oh, Magic” австрійського хореографа Сімона Маєра, який напередодні демонстрували на сцені драмтеатру. А тут додався ще й виступ «найадекватнішого гурту України». Інші – захищають творчість і мистецтво на Porto Franko в різних його проявах.

Світлина від Ростислава Шпука.

“Брейнгазм…Футбольне поле відчуттів) Це світовий рівень шоу, мистецтва. Після такого віриш в Україну”,  – пише Катерина Копаниця.

“Довго думав чи писати цей пост чи ні, але читаючи заголовки місцевих ЗМІ про цей порно франко фестиваль… Вашу ж мать… вчора був збитий Іл76 з нашими хлопцями, а у Франківську з ..ерами на сцені скачуть дебіли, а ще більше дебіли в захваті від цього і усе це дійство називають мистецтвом… гидота все це… в цьому місті і в цих людей уже немає нічого святого” , – пише фотограф Володимир Шпег.

“Недарма максимально ігнорував цей псевдо-фестиваль/зборище фриків/ і всіх з двохзначним IQ/ або тим кому давно пора на Чукалівку. Реально жаль, що це відбувається в центрі міста з підтримкою місцевої влади, а придуркувате стадо скаче та аплодує.
Виявляється, що за те щоб тобі перед обличчям 2 голі ідіоти помахали х*ром потрібно ще й 100 грн. заплатити. LUL”, – пише віце-президент молодіжної громадської організації «Федерація дебатів України», керівник ГО «Студентське братство Прикарпаття» Ростислав Барабаш.

“…Тим, хто не поняв – мистецтво є для того, шоб викликати якісь емоції. Бажано, шоб ті емоції були різними у кожного з нас. Навіть якшо на сцені хтось голий і хтось на це дивиться – то це їх погляд на мистецтво”, – пише громадський активіст Михайло Джогола.

Свою думку висловив і відомий франківський художник Ігор Роп’яник:

Щодо скандальних моментів фестивалю, який гримить і гуркоче у Франківську.

Фестиваль – це добре. Але, прошу вас, не називайте все, що на ньому «нафестивалили», МИСТЕЦТВОМ. Придумайте будь-які новітні терміни, лиш не називайте усе підряд «мистецькими заходами». Бо будь-яке мистецтво передбачає естетику в тій чи іншій мірі. А там, де несмак і вульгарщина – це лжемистецтво, це ерзац-культура, підробка, підміна понять. Ферштеен?

А фестиваль, повторюся, – це добре. Нєх жиє Porto Franko! – написав митець.

“Це Порто Франко!!!!))
Центр Світу сьогодні був тут)
і 8 тисяч франківців…)”, – пише Oleg M. Golovenskyy

Извините за то что картинка летает , но кто мог подумать, что я когда-либо смогу снять видео , как мы качаем стадион ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Люблю всех ❤️

Опубліковано Русланом Киршем 14 червня 2018 р.

Нагадаємо, подія фінансується з фондів нардепа Шевченка та підтримується владою.

Фото Олександр Шевченко.