Метою проекту є налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

Співпраця між колегами з Польщі, Словаччини, України та Чехії допомагає в уніфікації стандартів діяльності гірських рятувальників Карпатського регіону та налагоджуєдіалог між ними для забезпечення трансферу добрих практик.

Для 30 учасників були організовані практичні навчально-тренувальні заняття: організація та проведення рятувальних робіт на гірськолижних схилах. На базі Туристичного комплексу «Буковель» було відпрацьовано:гірськолижну техніку, надання домедичної допомоги, евакуацію постраждалих з гірськолижних схилів тощо.

Також були проведені навчально-тренувальні заняття з лавинної безпеки: аналіз лавинної небезпеки, технічні засоби для пошуку у лавині, техніка та тактика проведення пошуково-рятувальних робіт у лавині; надання першої допомоги при травмуваннях, переохолодженні та обмороженні.

Для українських та іноземних учасників були організовані зустрічі з представниками Карпатського національного природного парку, проведено круглий стіл «Шляхи співпраці і взаємодії гірських рятувальників та природоохоронних територій»; також гості відвідали Візит-центр Карпатського НПП, його основні туристичні об’єкти.

Такі спільні навчання необхідні для підвищення кваліфікації державних та громадських рятувальників,а також покращення можливостей спільного реагування на надзвичайні ситуації в Карпатському регіоні.

Організатори висловлюють щиру подяку за співпрацю усім партнерам проекту,а особливо за допомогу в організації навчань:

• Туристичний курорт «Буковель», • Карпатський національний природний парк, • Гостинний двір «Райтштоки», • Сімейний курорт «Ведмежа гора», • ПВКП «Спецторг», • ТзОВ “Варан-ІФ”.

Проект став можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнародному Вишеградському Фонду, який підтримує ідеї стійкого регіонального співробітництва в Центральній Європі .