При відновленні роботи підприємці мають розуміти: головний пріоритет – здоров’я працівників, тому люди мають бути забезпечені масками, рукавицями, антисептиками тощо.

Про це Сергій Палійчук заявив в ефірі програми «Про головне в деталях» на ОТБ Галичина, повідомляє пресслужба Європейської Солідарності.

«Треба розділяти політичну й економічну складову карантину. Є  українське прислів’я: «Не треба нам помагати, просто не заважайте», то я скажу, що підприємці самі знають, як зробити. Але, на жаль, зараз у нас склалася ситуація «гібридного карантину», коли одним можна працювати – Епіцентру, ресторану «Велюр», а іншим – ні. Я так розумію, держава помагає великому бізнесу, олігархату.  При цьому знищують малих і середніх підприємців», – говорить Палійчук.

Через зупинку малого і середнього бізнесу, за словами Сергія Палійчука, бюджети різних рівнів втрачають мільйони гривень щомісяця. Бюджет Івано-Франківська лише за квітень недорахується 60-80 млн грн доходів.

За прогнозом підприємця, пік кризи ми відчуємо восени.

«Маємо розуміти, що це тільки початок кризи. Вона затягнеться. Якщо навіть завтра завершити карантин, люди одразу не побіжать витрачати кошти, і економіка моментально не відновиться. Ми будемо відчувати пік кризи восени», – зауважив Сергій Палійчук.

Палійчук наголошує, що держава зараз має чітко сказати українцям, як діяти далі, як виходити з карантину, чого очікувати в майбутньому. Якщо цього не відбудеться, то люди самі «завершать карантин», і Україна може отримати новий сплеск захворюваності.

«Якщо кроки, які роблять з великими мережами, з обнаглівшими рестораторами і далі будуть продовжуватися, то отримаємо ситуацію, що люди в один момент просто плюнуть і самі вийдуть з карантину. І коли наступить наступна хвиля епідемії, українці уже не підуть на карантин, не захочуть», – сказав Палійчук.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!