Чорні лісоруби з Косівщини, нібито, втекли від правосуддя в ЗСУ. Напевно, облаштовували позиції для мінометного розрахунку в вирубаних бандою лісах. Як було встановлено, кошти від продажу зрубаних лісів конвертувались ділками в купівлю нерухомості.
Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури повідомили про підозру п’ятьом учасникам організованої злочинної групи у незаконній порубці лісу на території природно-заповідного фонду та зловживанні службовим становищем.
Що відомо?
Слідством встановлено, що впродовж тривалого часу посадовці незаконно, без жодних дозволів та погоджень видавали документи для проведення вибіркових санітарних рубок на території Національного природного парку «Гуцульщина».
Для приховування фактів масової незаконної вирубки лісу зловмисники не допускали контролюючі органи на територію угідь для проведення відповідних перевірок, для цього організували групу із більше ніж 50 агресивних молодиків, які із застосуванням фізичної сили блокували роботу екоінспекторів.
Редакції стало відомо, що організатор злочинної групи, переховуючись від слідства, навіть пішов на службу в ЗСУ техніком мінометної батареї, однак, при проведенні слідчих дій, був знайдений за місцем проживання в Косівському районі, хоча, згідно офіційних документів, мав нести службу та бойову роботу в Донецькій області.
Що було раніше?
ЗМІ неодноразово повідомляли про незаконні порубки на території Нацпарку “Гуцульщина”. Вирубки відбувались протягом кількох років, вирубали цілі гектари лісу. До цих дій зокрема був причетний Петро Іванишин. 20 серпня 2019 року його та ще трьох депутатів Пістинської сільської ради зупинила служба охорони Нацпарку “Гуцульщина”. Внаслідок конфліктної ситуації було зареєстроване кримінальне провадження.
Тоді в.о. директора Національного природного парку “Тузлівські лимани” Ірина Вихристюк заявила, що Петро Іванишин – депутат-браконьєр.
«… три депутати Пістинської сільради і один депутат Косівської райради (Петро Іванишин, – ред.) (вони усі є працівниками ДП «Кутський лісгосп»), в суботу, 1 грудня 2018 року, на території розплідника нацпарку «Гуцульщина» (землі Парку з вилученням) поруч з «Маєтком Святого Миколая» здійснювали рубки ялинок. Планували зрубати 100 штук, служба державної охорони Парку зупинила їх, коли вони зрубали 13 дерев… Усі чотири особи визнали факт порубок, бензопила була поруч…», – написала Ірина Вихристюк.
Згодом журналісти, які висвітлювали подію, повідомили про погрози з боку представників Кутського лісгоспу.
Листопад 2019 року. Знімальна група виїжджає разом із екоінспекторами на місця вирубок в нацпарк «Гуцульщина». Ситуація конфліктна – зрізано гектари лісу. Ще й працівники Кутського лісгоспу разом із місцевими селянами блокують перевірку.
Працівники національного парку звернулися до правоохоронців через незаконні вирубування, які на їхній території проводили працівники Кутського лісгоспу. Збитків наробили на понад мільйон гривень.
«Мене та мого оператора під час зйомок навіть прокляли. Тесть Петра Іванишина (це той що голова Пістинської сільської ради) пообіцяв замовити за нас чорний акафіст, щоб ми не могли ходити. Так і сказав «щоб вам ноги відняло, і ви більше не могли знімати в лісі», – написала у соцмережі журналістка телеканалу «Інтер» Жанна Дутчак.
Також Петро Іванишин «засвітився» у ЗМІ після того, як виявив бажання взяти на поруки відомого косівського «авторитета» Михайла Чекурака.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Лісоруб «в законі». Що відомо про першого новопризначеного «зеленого» голову РДА на Прикарпатті?
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!