Частина будинків у селі Нижнів знаходиться на невеликій відстані від Дністра – їх затопило так, що до них дістатися можна лише човнами – на подвір’ї глибина води сягає місцями більше двох метрів. За словами сільської голови Лесі Ковалюк, підтоплено майже три сотні домогосподарств і 135 житлових будинків.
Будинок жительки села Оксани Казимірко затоплювало тричі: найбільше води – по підвіконня – було в 2008-му році. Другий раз вода у хаті була в 2010-му – тоді її прибуло трохи менше, ніж зараз. Жінка розповідає, що речі встигли винести на горище, бо допомагали сусіди та родичі, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
“Кухня літня затоплена, стайня затоплена, городи… І тут виходить, як острів якийсь, відірвані від всього. Худоби ми не маємо – лише поросята, але мали з ними історію. Ми їх на стріху, на стайню висаджували, бо вже не встигли їх забрати”, – розповідає жителька села Нижнів Оксана Казимірко.
Вода почала прибувати 23-го червня. Увечері 24-го її рівень у Дністрі сягав позначки близько дев’яти метрів. У селі Нижнів, протяжність якого три кілометри, живе понад дві тисячі людей. За підрахунком сільської голови Лесі Ковалюк, підтоплено близько 300 домогосподарств – це майже третина села. Повінь для людей не стала несподіванкою, бо у сезон сильних дощів вони щочотири години отримують інформацію про рівень води у Дністрі.
“Мене питають, скільки людей ви відселили. Ми людей не відселяємо, точніше, вони з хат не вступаються. Вони піднімаються вверх, де можуть, а птицю і худобину заздалегідь виводять – хтось має родину у селі десь, де не затопило, а самі – у своїх будинках. Дуже одиноких людей, коли я знаю, що може бути небезпека підтоплення, ми заздалегідь повідомляємо і їх забирають родичі. Такого, щоб ми селили людей у народний будинок або школу, не було”, – каже голова села Нижнів Леся Ковалюк.
За словами заступника голови районної ради Василя Гнатюка, комісія вже зробила подворовий обхід. Збитки поки не рахують. З резервного фонду на ліквідацію наслідків негоди виділили 280 тисяч гривень. Питання виділення додаткових коштів розглянуть на засіданні бюджетної комісії. Людей зі села не евакуйовували.
“Збитки ще не підраховували, поки лише збирають оперативні дані. Коли вже вода спаде – буде видно, які збитки по кожному обійстю”, – розповідає заступник голови Тлумацької районної ради Василь Гнатюк.
Він каже, що районна рада не зможе самотужки подолати наслідки негоди, тож гроші проситимуть в ОДА та уряду.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!