Восьмирічного хлопчика призивали до армії. Він навчається у другому класі. 10 тисяч 800 юнаків цієї осені підуть в армію. І вони стануть останніми солдатами строкової служби. Більше в українських військах призовників не буде.

Останній призов – він найскладніший. Все як завжди, от тільки майбутніх солдатів замало.

Володимир Кидан, військовий комісар Київського військового комісаріату: “Були часи, коли місто Київ ще до нас призивав і по 10 тисяч за один період. Сьогодні ця цифра – 190 чоловік”.

Зате сім’я Остроушків цей призов запам’ятає надовго. Двірник приніс повістку восьмирічному синові Івану . Справжнісіньку. З мокрою печаткою.

Ярослав Остроушко, батько Івана: “Запитуємо Ваня, ти куди більше хочеш? У школу чи в армію? Він: “Я не знаю”. Я йому перераховую всі плюси: тебе одягнуть, взують, нагодують ще й грошей будуть платити”.

Іван Остроушко: “Ну, в армії чистять чоботи, миють зброю. Там десь беруть собі зброю і тра- та-та”.

В армію Ваня все ж вирішив сходити. На розвідку. Рюкзак збирає. “Щоденник, потім кладу сюди, на укрмову. Потім я покладу сюди бінокль і рацію – це я з собою теж беру і одягаю пілотку і вийде вже все.

Мама в той час думає де шукати обмундирування. “Ще треба каску десь знайти і форму бажано”, – каже мама.

Паспортисти в ЖЕКу посипають голову попелом. Це вони відправили малюка до армії. Ольга Оксенко , паспортист ЖЕВ -103: “Механічно пробили замість 2005 року 95-ий. Ми вже повідомили військоммат, все зробили. Залишилось вибачитись перед батьками.

У військкоматі веселяються і кажуть, що такого у них ще не було.

Володимир Кидан, військовий комісар Київського військового комісаріату: “Однозначно, не має йти”.

Але пообіцяли – і довелось Івану влаштувати екскурсію, щоб знав, яка вона, справжня армія, — підсумовують