3 лютого 2019 року на загальних парафіяльних зборах у Палаці культури Богородчан розглянули питання зміни конфесійної юрисдикції релігійної громади святих апостолів Петра і Павла. Громада, що належала до УПЦ Московського патріархату, висловила намір перейти до єдиної помісної Православної церкви України.

Втім у прес-службі Івано-Франківської єпархії УПЦ МП вважають ці збори нелегітимними, а рішення, прийняті на них – незаконними, посилаючись на  звернення Національної поліції у Вінницькій області та ігноруючи, таким чином, нещодавно прийнятий парламентом закон “Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)”, пишуть Версії.

“Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами”, – вказується у законі.

Передбачається, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту.

За годину до зборів у Палаці культури віряни церкви святих апостолів Петра і Павла на чолі з настоятелем храму Володимиром Шуваром проголосували за збереження підпорядкування релігійної громади Українській Православній Церкві (МП) на чолі з Блаженнішим Онуфрієм. Згодом протокол зборів з 206 підписами принесли на парафіяльні збори в Палац культури.

До слова, в УПЦ (МП) всіляко відхрещуються від приставки “Московський патріархат”, адже у державних органах церква зареєстрована як «Українська православна церква».

Московські церковники позиціонують себе як окрема від РПЦ структура. Однак вільна онлайн-енциклопедія Wikipedia в українському варіанті називає УПЦ (МП)  релігійною організацією в Україні, є самоврядною митрополією Російської православної церкви, а в російському варіанті це “самоуправляемая церковь в составе Русской православной церкви”.

Втім, після Об’єднавчого собору українських православних церков 15 грудня 2018 року відколи єдиною канонічною православною церквою у євхаристичному спілкуванні з Вселенським православ’ям стала Православна церква України канонічний статус УПЦ МП залишається нез’ясованим. За канонами Вселенського православ’я, після того як Україна отримала томос від Константинопольського патріархату в середині 2018 року, Московський патріархат в Україні перестав існувати та втратив канонічність.

А 20 грудня 2018 року Верховна Рада внесла зміни до закону “Про свободу совісті та релігійні організації” і зобов’язала змінити назву церкви. Був запропонований варіант “Російська православна церква в Україні”.

Про приналежність УПЦ (МП) до Російської православної церкви свідчить офіційний статус вказаний в реєстрі релігійних організацій на порталі РІСУ (Релігійно-інформаційної служби України) згідно даних Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

Wikipedia, вільна онлайн-енциклопедія, також відносить Івано-Франківську єпархію та парафію у Богородчанах до Московського патріархату.

На офіційному сайті Російської православної церкви, так званої Руської православної церкви або Московського патріархату, Івано-Франківська єпархія також вказана, як одна із складових релігійної мережі.

Нагадаємо, нещодавно обурений вірянин з Богородчан повідомив, що у храмі зберігається “імператорська ікона”, через що він відмовляється відвідувати церкву.

Відтак, на Богородчанщині триває боротьба за Домініканський костел. 1 лютого священик Московського патріархату прийшов відстоювати храм з сокирою, ломом та лопатою. Районна рада законно повернула у свою власність Домініканський костел. З Московським патріархатом договір був розірвано. В результаті правоохоронці опечатали храм на час слідства.

Світлина від Слово народу.

15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви – і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про перехід громад до ПЦУ. Закон, ухвалений парламентом 17 січня, передбачає механізми, котрі встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам.

30 січня відбулась юридична реєстрація керівного органу ПЦУ – Київської митрополії. Саме до неї юридично долучатимуться парафії, які вирішили вийти з-під юрисдикції Московського Патріархату.

3 лютого у Софії Київській пройшла інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.