Він розповів про проекти, які запроваджує ЄС для розвитку європейських цінностей, підтримки економіки та сильного суспільства в Україні, пишуть Версії з посиланням на Коломийську міську раду.

Загалом, як зазначив Мартті Лутсар, на даний час активно працюють над 250 малими і великими проектами. Серед них – гранти для ЗМІ та громадських організацій, програми обміну студентів та волонтерські, пропагують європейські цінності через програми культури і спорту.Зокрема, запропонував взяти участь у конкурсі відео на тему енергозбереження, який оголошено у рамках щорічного проекту Euroquiz (шукайте за посиланням: http://euroquiz.org.ua/video-contes…). Роботу переможця цього конкурсу представлять на одеському кінофестивалі. Ще можна встигнути – дедлайн 23 травня.

Також докладніше Мартті Лутсар розповів про програму ЄС Horizon2020. За два роки, відколи вона діє, понад 400 українських організацій взяли участь у підготовці більше 700 проектних пропозицій на загальну суму майже 270 млн. євро. Тож коломийські недержавні організації теж можуть спробувати себе, подавши заявку.

Присутні запитували про дадаткові способи розвитку малого і середнього бізнесу, які пропонує ЄС, можливість участі регіональних громадських організацій у програмах ЄС, шляхи популяризації української культури за кордоном.

Просто зараз у НВК №9 гра-симуляція для школярів 9-10 класів «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» про принципи та механізми роботи Ради ЄС.

Про всі програми підтримки можна дізнатися із веб-сайту представництва ЄС в Україні: https://eeas.europa.eu/