У наглядові ради українських державних банків почали заходити креатури оточення президента Зеленського.
Колишній юрист Укрексімбанку Юлія Мецгер, яка увійшла за квотою президента Зеленського в наглядову раду ПриватБанку, виявилася подругою Олени Кравець зі студії 95 кварталу.
Новачок наглядової ради ПриватБанку Юлія Мецгер була відзначена на особистому фото Олена Кравець в її Інстаграм, де вони разом були на вечірці.
У самої Мецгер немає жодного поста в її акаунті соцмережі.
Кравець і Мецгер знайомі як мінімум чотири роки. Фото з Інстаграму датоване 2017 роком, а фото нижче, де вони позначені разом, було завантажено в 2018 році в акаунт Facebook генерального директора Red Bull Україна Тетяни Лукінюк.
У facebook Тетяни Лукінюк також є три спільних фото з Оленою Кравець і Юлією Мецгер, зроблених в 2015—2016 рр. Вони разом з членами сімей та іншими людьми позначені на фотографіях на концерті Pianoboy, в кафе і в аеропорту Київ (Жуляни)перед відльотом в Дубай.
Як повідомляло агентство Інтерфакс-Україна, 5 липня Кабмін за квотою президента призначив членами наглядових рад націоналізованого ПриватБанку і держбанку Ощадбанк колишніх співробітників Укрексімбанку Юлію Мецгер і Юрія Храмова.
Мецгер була юристом Укрексімбанку, а Юрій Храмов раніше працював у цьому банку, був заступником голови правління.
Згідно з декларацією Юлії Мецгер, як кандидата на посаду члена наглядової ради, її чоловіком є Євген Володимирович Мецгер. Найімовірніше, це заступник голови правління державного «Укргазбанку». У його офіційній біографії є згадка про отримання вищої освіти в Криворізькому технічному університеті. Євген Мецгер і Олена Кравець — ровесники.
Також, як повідомив у Facebook народний депутат Павло Різаненко, представляти інтереси президента в наглядовій раді Укрексімбанку буде Вікторія Страхова, яка раніше працювала корпоративним секретарем в ПриватБанку. Саме Страхова першою озвучила ідею про взаємозалік «компенсації» Ігорю Коломойському за націоналізацію ПриватБанку і боргів олігарха державі, що врятувала банк від ліквідації за рахунок грошей платників податків.
У той же час Кабмін вивів зі складу наглядової ради ПриватБанку трьох незалежних членів, які були призначені після націоналізації банку. Як повідомляє LIGA.net посилаючись на дані системи розкриття інформації НКЦПФР, з наглядової ради банку вийшов Стівен Сілігі, Андреа Монетте, а також Енгін Акчакоча, що очолював до цього раду.
Які повноваження наглядової ради в ПриватБанку
Відзначимо, що згідно з положенням ПриватБанку, наглядова рада має широкі повноваження, що дозволяють впливати на всі фінансово-господарські процеси в банку, а також кадрові. Наприклад, згідно з пунктом 20 цього положення наглядова рада може прийняти рішення про відсторонення голови правління банку, членів правління від здійснення повноважень та призначення замість них тимчасово виконуючих обов’язки.
Згідно з новим законом про корпоративне управління в держбанках, їх наглядові ради будуть складатися з 9 членів, зокрема 6 незалежних і по одному представнику Кабміну, Адміністрації президента і профільного комітету Верховної Ради.
Нагадаємо, як заявив в інтерв’ю журналу НВ екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський, який тісно асоціюється із Зеленським, він має намір повернути собі всі втрачені раніше активи: «Власність же так просто не можна забрати, через неї громадянські війни починалися. І ми нікому нічого не збираємося дарувати. Все будемо повертати назад», — сказав він.
18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.
Таке призначення почали коментувати українці
Джерело