Косівчанин дав притулок 25 біженцям з Криму

Тривога за майбутнє своїх дітей змусила їх покинути власні домівки та шукати прихистку у знайомих та просто небайдужих людей. Декілька таких сімей знайшли притулок у місті Косів, у місцевого мешканця наразі проживає 25 людей. Про це сьогодні, 18 березня, IA ZIK повідомили в прес-службі ОДА.

«Ми поїхали з Криму, бо маємо маленьких дітей і не хочемо, щоб вони стали свідками ситуації, яка призведе до кровопролиття, – розповідає гостя з Півдня. – Виїхати хочуть багато людей, але вони бояться за долі своїх рідних, які не мають змоги залишити оселі. Ми в будь-якому випадку будемо повертатися в Крим, адже там жили наші предки. Вони пережили виселення, і все одно повернулися на рідні землі».

Приїжджі розповідають: їм пощастило покинути Крим без особливих перешкод, хоча довелося проїхати декілька блокпостів, на яких ретельно перевіряли їхні документи і закликали не покидати півострів, переконуючи, що так буде безпечніше. Пана Ростислава, який погодився прийняти гостей у своїй садибі, знайшли випадково, прочитавши оголошення у соцмережі. Тепер дуже вдячні йому за притулок.

За словами пана Ростислава, його сім’я готова ділитися з біженцями дахом над головою стільки часу, скільки це буде потрібно. Зараз у нього в гостях перебуває чотири сім’ї: вісім дорослих та сімнадцять дітей.

«Мої друзі теж готові прийняти людей, допомогти їм з проживанням та забезпечити всім необхідним. Ми добре розуміємо, що цим людям конче необхідна наша допомога. Вони, як і ми, прагнуть жити у вільній державі і на землі, яка належить їм по праву», – зазначив господар садиби.