Прикарпатець розповів, як захопили ворожий танк у АТО (ВІДЕО)

Поки вояки були в Дебальцевому та Артемівську, про цю історію навіть мультфільм зробили. Нині воїни відпочивають удома, на Прикарпатті та Київщині, йдеться в сюжеті ТСН.

Козацького чуба артилерист Роман Смігоровський вистриг собі на згадку про захоплений під Дебальцевим ворожий танк.

Цей Т-72 стояв від розташування 128-ї гірсько-піхотної бригади на відстані якихось півтора кілометра.  Двоє розвідників та п’ятеро артилеристів пішли оглянути позиції бойовиків. Кажуть, що, попри ніч, вороги не спали.

Киянин Сергій Косаківський єдиний із геройської сімки, хто вмів “керувати” танком.  Цікаво, що “свої” про “операцію танк” не знали, тому могли відкрити вогонь по ворожому танку.

“По рації зв’язалися. Старший лейтенант доповідав: це я! Йому говорять: ти п’яний? Чи з розуму зійшов? Як ви на танку їдете?!”, – згадує боєць.

Нині російський Т-72 вже під українським прапором. Сергій Косаківський не тямить себе від щастя, адже він тепер водій трофейного танку, і з ним навіть ділить свій позивний “Кент”.

Виходячи з-під Дебальцевого, трофейний танк артилеристи забрали із собою, але додому не повезли і разом з іншою технікою залишили його на базі в Артемівську. Передбачену винагороду за ворожий танк у розмірі 48 тис. грн. герої хоч ще не отримали, але вже вирішили віддати на лікування пораненим побратимам.