Суспільне Карпати побувало в гостях у чоловіка і дізналося про особливості створення і наповнення домашнього музею старожитностей і автомайстерні, де дають нове дихання ретро-автомобілю, пишуть Версії.
Ідея створення музею, який вже налічує більше ста екземплярів, до калушанина Віктора Гулака прийшла близько року тому.
Музей знаходиться у будинку сімейного типу, де чоловік самотужки виховав 11 дітей. Більшість із них вже дорослі і мають власні сім’ї. Зараз Віктор живе із трьома дітьми і, каже, такий музей створив, аби зайняти їх чимось корисним і цікавим.
“Коли вже назбиралася чимала кількість там, у наших комірчинах, а тут якраз час з’явився. Думаю, давай ми то все виставимо, щоб люди бачили”, – розповідає Віктор Гулак.
Частину екземплярів чоловік зібрав із дітьми під час подорожей, частину – дарували друзі.
“Вони дізнавалися, що нас щось цікавить, і вже нам щось витягували десь там з-під стріхи, зі стодоли”, – ділиться Віктор Гулак.
Кожна річ, представлена у хатній експозиції, потребувала попередньої творчої обробки. В оздобленні та наповненні музею допомагають діти.
“Спочатку мені було дивно: ну хто буде приходити в цей музей? Це ж дуже важко розвиватися, аби популярності набрати. Але я підтримую цю ідею, якщо йому це дуже подобається. Я сама захопилася, мені було цікаво це все робити”, – каже дочка Віктора Гулака Марія Ониськів.
Особливістю музею, за словами господаря, є його домашність.
Серед експонатів музею – терлиця, чесало, гребінки.
Кужіль, веретено, глечики, старовинні столярні інструменти.
Також ярмо, оздоблене гуцульською різьбою.
Швейні та друкарські машинки, лампади, ручний міксер, праски, ступа, бамбетль.
“Цей бамбетль, здається, мого кума, – розповідає Віктор Гулак. – Колись його предки на ньому спали. Я колись сам на бамбетлі, як у діда ще хлопчиком мешкав, спав”.
Програвач, який ще називали “комбайном” через його багатофункціональність і навіть пивний апарат.
“Може він непрофесійний, може не все так досконало, немає такого оформлення, але мені приємно, що людям тут цікаво, і діти мають заняття”, – каже Віктор Гулак.
Поруч із будинком Віктора Гулака, інженером-механіком за професією, стоїть автомайстерня, де чоловік разом із сином збирають “горбатого” запорожця.
“Це також наш антикваріат. Я нею не їздив. Я взяв у своїх друзів, аби зацікавити дітей технікою, – розповідає про автомобіль Віктор Гулак. – Думаю, хай вони доведуть її до кондиції, будуть кататися, а їм поможу. Вона вже практично поварена, кузов уже має свою форму. Залишилося помалювати, поставити вікна, мотор.”
Завершити роботу планують за пів року.
За словами Віктора Гулака, у будь-якій справі найцікавіший сам процес творення.
“Вже потім, коли воно зроблено, вже не так цікаво, коли воно вже є і ти думаєш: що далі? А сам процес – воно захоплює”, – говорить чоловік.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!