Прикарпатська журналістка розповіла про пологи під час пандемії

Про пологи під час карантину, та що для неї означає День матері, жінка розповіла журналістам Суспільного.

Страх був один день

– Страшно було один день. Я працювала досить довго. Потрапила в пологовий у ту хвилю, коли померла породілля, а потім ще одна. І не було зрозуміло, хто і чому помер, звідки взявся COVID-19. Була суспільна напруга. Це була одна доба такої паніки: що ж мені робити, де народжувати? Але згодом розумієш, що народжувати потрібно за будь-яких обставин, чекати закінчення коронавірусу смішно, бо куди ти від нього втечеш? Думку народжувати вдома я відкинула.

Журналіст – психолог?

– Мені не треба було психолога. Я сама була психологом і заспокоювала своїх родичів, що все буде добре. Одразу відкинула варіанти їхати в інше місто. Мені ухвалити рішення допомогла гінекологиня, яка запевнила, що все добре. І мені цього було достатньо. Я довіряла лікареві.

В пологовому

– Мені стало трохи спокійніше. Було менше породіль. Кожну селили в окрему палату. Паніки не було, адже моє завдання полягало в тому, щоб народити дитину.

Я до останнього вірила, що мені дозволять зняти маску. Чемно йшла в родзал і чекала, що скажуть її зняти, адже увесь медперсонал був у захисних окулярах, респіраторах, костюмах. Але ж ні, маску зняти не дозволили. Проте, як виявилося, на маску за кілька хвилин ти вже і не зважаєш. Це лише на початку думаєш, що складно.

Коли народилася донечка, і її одразу поклали на груди, я сказала їй: “Молодець. Ти впоралася”. Лікарі мені натомість: “Та ні, ви теж молодець”. А я відповідаю: “Це вона – молодець, а я їй трішки допомогла”. Насправді, пологи у час пандемії – це не геройство, ми просто хотіли ще одну дитину.

Пологовий впорався і ми теж

– Найважливішим моїм завданням було народити здорову дитину. Друга проблема – щоб ми повернулися здоровими з пологового. 14 днів спостерігалися і жодних ознак захворювань не було. Значить, все добре: пологовий впорався і ми теж.

Це така нетипова історія, яка, думаю, більше не повториться. Я бажаю і своїм дітям, і усім, щоб вони не мали цього досвіду. Він був достить екстремальний. Народжувати у час пандемії емоційно складно, але ж ми все переживемо. Тим більше, якщо йдеться не лише за нас, а й за дітей. Значить завдання впоратися – вдвічі важливіше.

День матері

– День матері – важливе свято і для жінок, які змогли народити, і для тих, кому не вдалося. В мене теж був такий досвід. В нас насправді троє дітей. Чотири роки тому у мене під час вагітності на 20-му тижні помер малюк. Але ми теж про нього пам’ятаємо… Хочеться, щоб у День матері пам’ятали не лише про новонароджених дітей, а й про тих, які з якихось причин не народилися або народилися, але їхнє життя було недовгим. Ці жінки також є матерями. І вони носять в собі значно більше якоїсь драми, ніж ті, хто народив під час пандемії. Тому що ми маємо біля себе дитя, можемо тішитися ним.

Всі мами заслуговують на те, щоб їх привітали і подякували за подароване життя.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!