Прикарпатські абітурієнти чекають повернення коштів за оплачене пробне ЗНО

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор центру Богдан Томенчук.

За його словами, на пробне ЗНО в регіональному центрі зареєструвалося понад 28 000 абітурієнтів з чотирьох областей. Однак пізно ввечері 12-го червня на сайті Кабміну з’явилася інформація про внесення змін до постанови, якими заборонено проводити пробне тестування в закладах освіти.

Понад 8 000 зареєстрованих учасників пробного ЗНО – з Прикарпаття. Серед них і абітурієнтка Анна Балабіна:

“Вже роздрукували собі запрошення, ці реєстраційні картки, були морально готові. Вже Український центр оцінювання якості освіти повідомив, що готові пункти проведення. І тут раптом вчителі кидають таку новину, що все скасували. Звісно, спочатку було обурення. Найбільшою проблемою сьогодні виявилося те, що ми не змогли зайти на сайт одразу після 11:00. Пройшло 40 хвилин, і я лише тоді змогла зайти в кабінет і отримати свій зошит. Відповідно, довелося писати трішки пізніше”.

Абітурієнтка Леся Фітчук теж невдоволена тим, що довго не могла зайти в свій особистий кабінет на сайті Центру.

“Щодо пробного ЗНО, складається дуже неоднозначна думка. Якщо чесно, то трохи зручно, трохи незручно. Ти можеш вдома писати – це більше плюс. Є ще мінуси в тому, що ти можеш підглянути. А щодо особистого кабінету, то важко, бо в декого він не відкриває, в деяких – зависає, в деяких – відкриває, але не завантажує запрошення”, – пояснює дівчина.

Мама одного з абітурієнтів Наталія Кияницька говорить, що через ситуацію із скасуванням пробного ЗНО не знає, на що чекати далі і чи повернуть витрачені гроші.

Я особисто дізналася вчора проте, що пробне ЗНО буде скасоване. Це мене дуже обурює. Ми не знаємо, чого чекати, ми не знаємо, яка буде ситуація з основною сесією. Попереджають, що 22-го будуть приймати, а я знаю, що 25-го в мого сина має бути ЗНО. Крім того, мене цікавить повернення коштів. Це є послуга небезкоштовна, і на початку року вона була оплачена, особисто я оплатила за дві пробні сесії”, – каже Наталія Кияницька.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук повідомив, що центр до проведення пробного ЗНО був повністю готовий.

“Пунктів пробного тестування в області 73, вони всі до одного готові зустріти дітей з дотриманням найсуворіших правил санітарної безпеки. Пункти пробного тестування є найбезпечнішими з усіх громадських місць, які є в Україні. Чому прийнято таке рішення, чому воно прийнято фактично опівночі і фактично через 2 вихідних дні, я не знаю. Ми вже провели колосальну роботу з інформування дітей. Запропонували те, що могли в цій ситуації – сьогодні об 11:00 в особистих кабінетах учасника пробного зовнішнього оцінювання з’являться тестові зошити”, – каже Богдан Томенчук.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в суботу 13-го червня на брифінгу розповів, що є ймовірність того, що дату основного ЗНО буде перенесено.

“Сьогоднішня епідситуація дозволяє нам провести ЗНО, яке передбачене на 25 червня. Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянула два показники, оцінка яких 20-22 червня буде свідчити про те, чи буде можливість проведення ЗНО в запропоновані терміни”, – каже Ляшко.

28-го травня на пресконференції Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти з приводу підготовки і проведення пробного та основного ЗНО, начальник департаменту освіти та науки Івано-Франківської облдержадміністрації Віктор Кімакович розповів, що загалом до організації ЗНО в Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській і Чернівецькій областях залучать близько п’яти тисяч людей персоналу. Витрати на ЗНО-2020 будуть чималими.

Міністерство освіти і науки спільно із Міністерством фінансів готують порядок повернення коштів учасникам пробного ЗНО через зміну формату його проведення. Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!