Прикарпатські чиновники гальмують створення спільноти підтриманого проживання – волонтери

31 серпня 2017 Українська благодійницька мережа надіслала до Івано-Франківської обласної ради та обласної державної адміністрації проект рішення про обласну цільову програму забезпечення надання соціальної послуги підтриманого проживання шляхом соціального замовлення на 2018-2022 роки (текст проекту: http://ubm.org.ua/project.html).

Івано-Франківська обласна рада листом від 12.09.2017 направила проект програми до обласної державної адміністрації з проханням опрацювати його та у разі погодження ПОДАТИ ПРОЕКТ РІШЕННЯ НА РОЗГЛЯД СЕСІЇ обласної ради, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Однак департамент соціальної політики у своєму листі повідомив, що проект програми розглянули, але про його схвалення чи відхилення не зазначив.

Департамент не навів ніяких заперечень щодо тексту проекту, не вказав про жодні правові підстави чи об’єктивні обставини, які б перешкоджали внесенню на розгляд сесії обласної ради саме цього проекту.

Натомість департаментом зазначено про намір внесення доповнень щодо, зокрема, підтриманого проживання в обласну комплексу програму соціального захисту.

“Дуже прикро, що станом на 14.12.2017 департаментом не було внесено на розгляд сесії обласної ради ЖОДНОГО проекту рішення – як запропонованого нами, так і того, який би відповідав позиції департаменту, викладеній у названому листі”, – йдеться на сторінці УБМ.

24 листопада цього запропонований проект програми підтриманого проживання для сиріт із інвалідністю підтримала постійна обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. При цьому комісія направила проект на розгляд до обласної державної адміністрації для розгляду та з умовою внести його (у разі схвалення) до наступного засідання комісії, яке відбудеться 18 грудня 2017 року.

5 грудня голова обласної державної адміністрації підтримав (http://www.if.gov.ua/…/oleg-goncharuk-proviv-prijom-gromady…) ініціативу щодо запровадження в області підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю загалом та пропозиції щодо відповідної окремої програми зокрема.

Однак, волонтери занепокоєні тим, що станом на 14.12.2017 проект програми досі не внесений на розгляд обласної ради та сподіваються, що це зумовлено технічними, ненавмисними проблемами.

Варто додати, що 1 вересня цього року організація придбала невеликий будинок у містечку Обертин, який облаштовується під першу спільноту підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю – “Оселю Віри, Надії та Любові”.

“Віримо, що Прикарпаття має можливість стати першим регіоном України, в якому підтримане проживання буде запроваджене спільними зусиллями та у співпраці волонтерів та влади”, – пишуть волонтери.