В рамках проведення Національного тижня з безпеки дорожнього руху працівники ДАІ спільно з представниками ЗМІ провели рейдові відпрацювання щодо дотримання водіями автобусів правил дорожнього руху.

Під час рейдів проводилися планові перевірки суб’єктів господарської діяльності, які надають послуги з пасажирських перевезень.

Рейд ДАІ на Прикарпатті: 174 автобуси з технічними несправностями і п'яний водій

В період з 21 жовтня по 12 листопада державтоінспектори виявили 476 порушень ПДР, які допустили водії під час перевезення пасажирів. Зокрема, це і порушення правил посадки та висадки пасажирів, проїзду перехресть, маневрування, зупинка в невстановленому місці, порушення вимог дорожніх знаків, керування без ліцензії, перевезення понаднормову кількість пасажирів, перевищення швидкості руху тощо.

Під час експлуатації транспортних засобів на лінії було виявлено 174 автобуси з технічними несправностями. Під час проведення перевірок в автогосподарствах виявлено чимало фактів позагаражного зберігання ТЗ, неналежно або ж формально проводиться передрейсовий контроль за технічним станом автобусів.

У журналі обліку виїзду транспортних засобів на лінію в одному з АТП м.Івано-Франківська інженер-механік проставив підписи та зробив відмітку про допуск на виїзд в той час як технічний стан автобусів не перевірив. Виявлено непоодинокі факти ігнорування водіями автобусів проходження передрейсового медогляду. За даними фактами працівники Державтоінспекції склали адміністративні протоколи на водіїв та видали 46 приписів суб’єктам господарювання за допущені порушення вимог законодавства в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Впродовж проведення заходів «Перевізник-зима», які розпочалися з 21 жовтня працівниками ВДАІ Калуського РВ УМВС виявлено водія, який керував автобусом напідпитку та перевозив пасажирів.

 

Загалом під час проведення даних заходів особлива увага приділяється питанню стану підготовки транспортних засобів до експлуатації в зимовий період, заміни шин на зимові, справності зовнішніх світлових приладів, приладів обігріву стекол та салону, склоочисників та склоомивачів, зберігання транспортних засобів за місцем стоянки, організації передрейсового контролю технічного стану автобусів та проведення щозмінного медичного огляду водіїв.