Результат пошуку зображень за запитом "чадний газ"

  1. При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
  2. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній, а також у період спекотної погоди, тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга.

Чи є тяга,  кожний споживач може перевірити за допомогою    легкої смужки паперу Її.  слід  прикласти  до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно звернутися до балансоутримувача для виклику спеціалістів. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.

  1. Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів.

На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться  в димоходи.  При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом.

Тож власники димохідних котлів повинні пам’ятати: по-перше, тяга в димоході обов’язково повинна бути, в іншому випадку з’являється загроза отруєння чадним газом. По-друге, приміщення, в якому встановлений димохідний котел, обов’язково повинне мати приплив свіжого повітря.

  1. Ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка та заміна газового обладнання. Так, навесні, 3 квітня поточного року, самочинна газифікація стала причиною отруєння чадним газом жінки: загинула мешканка Івано-Франківська, по вул. І.Франка, 12. У помешканні жінки, зокрема у санвозлі був виявлений самовільно встановлений двоконтурний котел з відводом продуктів згорання в канал, до якого  одночасно під’єднано працюючі витяжні вентилятори зі штучним спонуканням сусідніх квартир. Це призвело до потрапляння продуктів згорання в приміщення санвузла квартири і як наслідок – отруєння чадним газом.

Тож газовики вкотре наголошують, що категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки)  в будинках, де встановлені  газові прилади  з відводом  продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

  1. Окрім того, при встановлені димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості,  спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу.