Нова 1000 гривень. Еволюція дизайну валюти України та її символіка ...

За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,63 млрд грн протягом року, пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Варто зауважити, що Івано-Франківська область на першому місці за кількістю договорів на пакет медичної допомоги при гострих мозкових інсультах – 14 закладів.

«Загалом в Івано-Франківській області підписано договорів на 68 пакетів пріоритетних послуг. 22 лікарні регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень мають пакети допомоги у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інфарктів за договорами із НСЗУ надаватимуть 3 лікарні. У 24-ох лікарнях Івано-Франківщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку», – йдеться у повідомленні.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет у порівнянні з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.

«Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації», – йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!