Якщо ж пацієнт хоче приймати інші медпрепарати – він може їх закупити самостійно, пишуть Версії.

Про це на брифінгу в ОДА повідомила перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка.

“Всі тринадцять закладів, які визначені госпітальними базами першого рівня, уклали договори по COVID-19 з Національною службою здоров’я України. За попередніми розрахунками ці заклади повинні отримати 220 мільйонів гривень. Заклад, підписавши контракт з надання медичної допомоги по коронавірусу зобов’язаний в необхідній кількості забезпечити препаратами для лікування, які входять до національного переліку. Якщо пацієнт наполягає на лікування препаратом, який не входить до цього переліку і який в закладі відсутній – то він зможе закупити його за власні кошти”, – відзначила Марія Савка.

Вона акцентувала на тому, що законтрактовані заклади вже сьогодні мають можливість закупити лікарські засоби для лікування хворих на COVID-19. Щодо лікарень, яка не передбачені для лікування хворих на COVID-19, то у разі планової госпіталізації потрібен від’ємний результат ПЛР-тесту.

“Лікарня, яка не передбачена для лікування хворих на COVID-19 у разі планової госпіталізації може відмовити у лікуванні, якщо у нього відсутній від’ємний результат ПЛР-діагностики”, – пояснила Марія Савка.

Попри послаблення карантину, обласна комісія не виключає можливості зняття пом’якшувальних карантинних заходів у разі погіршення загальної епідситуації на території нашої області.

“Комісія буде розглядати кожен випадок окремо. З врахуванням конкретної ситуації та надання відповідних рекомендацій медиків”, – додала чиновниця.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!