sheryf

 

— Поки посада шерифа не буде виборною, жодного реального впливу на якість роботи та кадрову політику у громади не буде, — зазначив у коментарі “Вікнам” Володимир Іваницький. — Наразі існують домовленості із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим — стартує прозорий підбір керівників обласних управлінь міліції із залученням громадськості.

Проходити це, за словами глави створюваного при Кабінеті міністрів люстраційного комітету Єгора Соболєва, має так:

1. МВС збирає кандидатури (у тому числі, їх можуть пропонувати громадські організації).

2. Кадрова комісія МВС, куди включені правозахисник Євген Захаров, журналіст Юрій Бутусов та я, перевіряє цих кандидатів. МВС та його департамент внутрішньої безпеки — на відповідність професійним критеріям, які затверджені міністром, ми з колегами — на непричетність до корупції і порушень прав людини. Для цього пропонуємо журналістам-аналітикам створити власну групу незалежної перевірки.

3. Перелік кандидатів, що пройшли такий відбір, оприлюднюється. Одночасно, ми пропонуємо їх презентацію активу області, у тому числі, авторитетним ГО, меру, керівництву держадміністрацій. Так, щоб кандидати представили своє бачення, як зробити регіон безпечнішим, як реанімувати міліцію, як забезпечити громадській контроль за її діяльністю.

4. Після цього кадрова комісія МВС приймає рішення. Наша з Євгеном та Юрієм місія — проконтролювати чистоту процедури, твердить Єгор Соболєв.

Такою є домовленість. Звісно, є ризики, що вона буде порушена.

— Звісно, підібрати гідних керівників з лав міліції вкрай важко. Але спробувати варто. Гідні керівники міліції зараз украй важливі для збереження України як держави. Плюс треба закладати практику відкритого підбору всіх державних службовців. Інакше — нова держава у нас не вийде. На прохання МВС починаємо з Львівської, Волинської та Тернопільської областей. На наше з Юрієм прохання, у першу чергу, також увійшла Київська область, де зроблене призначення викликало хвилю обурення, — каже Єгор Соболєв.

Як повідомляли “Вікна”, міліціонери Калуша висловилися за Сміха, але  — проти Гриніва.

Минулого тижня під тиском громадських активістів у Калуському міськвідділі УМВС України в Івано-Франківській області відбулося голосування: правоохоронці висловили своє ставлення до Володимира Сміха, який посів посаду начальника управління МВС України в Івано-Франківській області, та заступника начальника Калуського МВ УМВС Романа Гриніва.