“НАЙЧАСТІШЕ ГОВОРИМО ПРО ІЗОЛЯЦІЮ”

Священник Ігор Ліпчанський працює в Долинській лікарні (Івано-Франківська область), яка є опорною по COVID-19.

“Заходжу в лікарню й одразу одягаю бахіли, маску, окуляри. Іноді — захисний костюм”, — каже він.

Хворі переважно кличуть священника для духовної розмови або ж хочуть приступити до сповіді та причастя , пишуть Версії з посиланням на Експрес.

“Важких хворих єлеопомазую одноразовими паличками, які потім треба спалити. Причастя даю з ложечки, яку попередньо дезінфікую в спиртовому розчині, — розповідає священник. — Пацієнтів з коронавірусом я не відвідую, але вони телефонують до мене. Найчастіше говоримо про ізоляцію — брак контактів вганяє їх у чималий стрес”.

“Хворі на коронавірус потребують духовної підтримки, — додає отець Володимир Мощич, медичний капелан УГКЦ при Львівській обласній інфекційній лікарні й “Охматдит”. — Телефонують, розповідають, як сумують за тим, що не можуть відвідати богослужіння, прийняти Святі Тайни”.

Отець Володимир розповідає, що нещодавно хрестив у реанімації новонароджених.

“Взяв із собою святу воду у пляшечці. Одяг такий же, як у медиків, халат, бахіли, рукавиці, маску, хіба що без окулярів, — каже він. — До карантину часто запрошували на Таїнство ще й хрещених, нині — йду лише я. Можуть бути батьки, якщо їм дозволить адміністрація і вони мають негативний ПЛР на коронавірус”.

Дітки, яких хрестять капелани, переважно мають вроджені вади, потребують складних операцій.

“ОБОВ’ЯЗКОВО ЙДУ ДО ТИХ, ХТО ПІДКЛЮЧЕНИЙ ДО ШВЛ”

/storage/2020/07/12/image/sm_AOtD_123-51.jpeg

Cвященник Григорій Драус у костюмі з 14-ти елементів захисту.

Римо-католицький священник Григорій Драус з квітня регулярно здійснює душпастирську опіку в Львівській обласній інфекційній лікарні. Він — один із небагатьох священників, які відвідують пацієнтів із коронавірусом.

“Я одягаю захисний костюм, який складається з 14-ти елементів: халат, бахіли, шапочка, дві пари рукавиць, маски, екран, окуляри… — розповідає подробиці. — Єпітрахиль беру поверх спецодягу, тому її потім дезінфікую. Чесно — у цих “обладунках” дуже спекотно, завжди беру зі собою запасну сорочку та штани, бо після восьми годин праці їх можна викручувати — такі мокрі!”

Коли отець Григорій заходить до хворих на COVID-19, то каже їм: “Мир вам! Я — священник. Господь любить вас, послав таке випробування, бо у вас — сильна віра. Христос подібно страждав на хресті, і також не міг дихати. Але Бог стає поруч із кожним, хто страждає”.

“Якщо людина бажає сповідь — проводжу її, — розповідає він. — Обов’язково йду до тих, хто підключений до апаратів ШВЛ, непритомний, аби помолитись поряд із ними”.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!