“Коли уряд скасував витверезники, то раптово п’яні з вулиць від цього не зникли. І ми вимушені були взяти на себе функцію приймати тих людей, аби вони не помирали на вулиці, – каже Валерій Скопич, головний лікар Обласного наркологічного диспансеру Івано-Франківська. – Але останнім часом за ніч можуть доставити до десятка таких людей. Половина з них може мати травми, супутні захворювання, про які ми не знаємо, бо людина п’яна, і вони проявляються, коли допомогу надавати вже пізно. Коли людину привозять, то ми, звісно, викликаємо потрібного консультанта, якщо треба возимо на комп’ютерний томограф в обласну лікарню, чи в травматологію, чи до інфекціоніста і т.д.. А все це має бути в одному закладі, щоб економити час і встигнути врятувати людину, коли ситуація критична. Іноді на пошук консультанта йдуть години”.

Людина у стані важкого сп’яніння чи такому, що наближається до коми, має бути госпіталізована у багатопрофільний медзаклад. У районах це – центральні районні лікарні. В обласних центрах – міські лікарні, пишуть Версії з посиланням на  gazeta.ua.

“Тому звертаємося, аби місто забрало цей контингент, бо це не наш профіль. П’яних людей на вулицях стало більше і ці сп’яніння стали небезпечнішими, бо виникло більше хворіб, люди більше п’ють і невідомо якої якості ці напої. Вживають недозволені спирти. Розливуха збувається по повній програмі. І таким чином ми втрачаємо нормальних, працездатних людей середнього віку. І жінок, і чоловіків. Втрачаємо час і в окремих випадках він – роковий. Не маючи відповідного обладнання і спеціалістів ми просто не можемо допомогти людині і доки доставимо його у багатопрофільний заклад, то іноді стає запізно. Великі міста вимушені мати подібні установи. Для прикладу, лише до нас за один тиждень у стані сп’яніння в середньому поступає 30-35 людей”.

В мерії кажуть, що поки невідомо, коли кризовий центр створять. Поки що кошти на нього ще не виділені. Наразі міська влада має прийняти на баланс будівлю, де зараз розташований Будинок нічного перебування. Ймовірно, це станеться наприкінці року.

В деяких містах України вже існують, наприклад, відділення невідкладної допомоги, відділення п’яної травми, відділення детоксикації при багатопрофільних лікарнях.

Витверезники в Україні закрили 12 серпня 1999 року, вони стали не рентабельними. Допомогли у цьому численні зловживання, пов’язані з протверезінням співгромадян.