прикарпатський нардеп Юрій Соловей

Нардеп Юрій Соловей акцентує, що в новому законі в “знайшли своє відображення ті норми щодо гірських шкіл, які були обговорені під час виїзного засідання комітету з питань освіти та науки, який відбувся цього літа на Гуцульщині”.

Нагадаємо, що за ініціативи нардепа київські чиновники вийшли з власних кабінетів і приїхали на Прикарпаття, аби на власні очі побачити, які труднощі щодня долають учні та вчителі шкіл гірських населених пунктів.

В рамках робочого візиту Гуцульщину тоді відвідав виконуючий обов’язки голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, нардеп з сусідньої Путилівщини Іван Рибак та ціла міністерська делегація, яка займається питаннями реформування шкільної освіти, а також директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович і начальник відділу освіти Косівської РДА Володимир Козьменчук. В цей же день провели виїзне засідання комітету з питань освіти, де, зокрема, йшлося  і про збережнення гірських шкіл.

Базовий Закон “Про освіту” ухвалено. Що нового чекає освітянську галузь? Серед основного я б відмітив наступне. 
По-перше на порядок збільшується фінансування галузі. Так не менше 7% ВВП щорічно складатиме фінансування освітньої галузі (для прикладу оборона 5%). Мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника становитиме 3 мінімальні заробітні плати, який суттєво зростатиме з підвищенням кваліфікаційного рівня. 
По-друге збільшується тривалість повної середньої освіти до 12 років, при цьому вона ділиться на початкову освіту, тривалістю 4 роки, базову середню освіту тривалістю 5 років та профільну середню освіту тривалістю 3 роки. 
По-третє в результаті непростих дискусій чітко врегульовано питання мови навчання в державних та комунальних закладах для національних меншин. 
А ще навчальні заклади отримують законодавчо закріплену фінансову автономію, запроваджується конкурсний відбір керівництва шкіл, ліквідовується атестація шкіл, зменшується роль місцевих управлінь освіти. Це тільки невеликий та базовий перелік змін. Деталі в Законі 3491-д.”, – повідомив громадськість народний депутат Юрій Соловей.

.