Результат пошуку зображень за запитом "Парламент Україна"

Про це йдеться в блозі голови правління “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна на “Українській правді”. 19 вересня стільки присутніх у Верховній Раді “слуг народу” не проголосували за президентський законопроект №1009.

За словами Шабуніна, хоча нардепи виключили з Конституції норму про імунітет народних обранців, у КПК та законі про статус народного депутата залишаються норми, які вимагають дозволу парламенту для, наприклад, прослуховування чи обшуку депутата, пишуть Версії з посиланням на Галку.

 “Якщо ці норми не прибрати, то навіть після вступу в силу змін в Конституцію, розслідувати депутатів буде майже неможливо. А як їх розслідувати, якщо для слідчих дій по них все одно треба дозвіл Ради?

А якщо не можна нормально розслідувати, то до вручення підозри та затримання навіть не дійде. І що толку, що підозру тепер можна без дозволу Ради вручити, якщо зібрати для неї докази і далі буде майже не можливо?!

Так от, схоже, що частина “слуг народу” дуже хоче зберегти свою депутатську недоторканність. Це при тому, що і вони, і Зеленський обіцяли її скасувати. Так само вони обіцяли дозволити НАБУ самостійну прослушку і скасувати правку Лозового. Все це було в проваленому “слугами” законопроекті”.

Провалили голосування не лише 44 “слуги народу”, а й фракції “Європейської солідарності”, “Батьківщини” та “Опоблоку” повним складом.

“Частина депутатів переконують, ніби заплуталися і повірили, що прослуховувати їх будуть без рішення суду. Більшої дурниці важко і уявити. Прослушка можлива лише з дозволу суду!”, – зазначив Шабунін.

Серед тих, хто не голосував “За” – “Слуги народу” з Прикарпаття Ігор Фріс, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович, Володимир Тимофійчук.  Не голосувала також  Оксана Савчук, а Олег Синютка був проти. Андрій Іванчук та Едуард Прощук, Роман Мулик, Олена Вінтоняк були відсутні. Олег Марусяк та Василь Мокан проголосували “За”.

Нардеп Ігор Фріс пояснив свою позицію:

“Я підтримав цей законопроект в першому читанні. Нажаль всі правки, які були внесені щодо приведення його до конституційних норм, не були підтримані комітетом. Чому – важко відповісти.

Негативний висновок головного науково-експертного управління ВР, пряме підтвердження невідповідності цього законопроекту. Тому мною свідомо було прийнято рішення, що цей закон потребує доопрацювання, саме щодо приведення його у відповідність до Основного закону держави. Інакше 45 інших нардепів підуть в Конституційний суд і ми знову опинимося там де були…Як колись з законом про незаконне збагачення….”, – зазначив Фріс.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!