Кумівство – або непотизм, коли впливові люди призначають у владу своїх родичів – одна з рис незрілої політики, ризик превалювання особистих інтересів над суспільними. Володимир Зеленський цю практику обіцяв залишити в минулому. Гостро закидав Петру Порошенку цю політичну ваду, і запевняв що за його президентства «кумівства не буде», пишуть Версії з посиланням на Радіо Свобода.

«Більше ніякого кумівства та кулуарних призначень на посади. Демократія в Україні має стати реальністю разом з вами», – такий допис з’явився на фейсбучній сторінці «Команда Зеленського» 25 лютого 2019 року.

Такий допис з’явився на фейсбучній сторінці «Команда Зеленського» 25 лютого 2019 року

Його супроводжувало одне з чергових відеозвернень кандидата у президенти Володимира Зеленського, в якому він звернувся до українців і розповів, що його непокоїть питання кумівства у владі: «Кому подобається, коли президент призначає на посаду свого кума чи армійського друга? Чому так відбувається вже 28 років?»

«Я розповім Вам про Україну своєї мрії… Де підставою призначення на посаду стають розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей», – також написано в передвиборчій програмі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Але щонайменше 15 депутатів із монофракції «Слуга народу» набрали собі в помічники батьків, братів, дружин, чоловіків. Дехто виписує родичам премії з держбюджету та підвищені зарплати. В їх числі ї депутат з Прикарпаття Володимир Тимофійчук.

Тимофійчук: шлях у політику для себе і для родича

Володимир Тимофійчук був фермером на Івано-Франківщині, а відтак – став депутатом від «Cлуги народу».

Володимир Тимофійчук був фермером на Івано-Франківщині, а відтак – став депутатом від «Cлуги народу»

Його навіть особисто рекламував майбутній на той момент спікер Дмитро Разумков: «Це єдиний кандидат, якого підтримує наша політична сила. Що б хто вам не розповідав – це неправда. Це фейк, це маніпуляція, це шахраї. Це справжній. Підтримайте його, будь ласка».

Новообраний депутат Володимир Тимофійчук запам’ятався на початку каденції Ради 9-го скликання тим, що не підібрав відразу слів, щоб пояснити, як потрапив у політику.

– А як опинилися в політиці?

– (нерозбірливо)….допомагав президенту нашому.

– Особисто Зеленському допомагали?

– (нерозбірливо)…так!

Утім, як виявили «Схеми», його першим поданням як депутата стало прохання зарахувати своїм помічником свого родича – Богдана Тимофійчука. І встановити для нього заробітну плату в 24 тисячі гривень.

Згодом НАЗК повідомило на своїй сторінці, що депутат Володимир Тимофійчук вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, справа – вже у суді.

 

Станом на цей час розгляд справи в Печерському районному суді Києва уже двічі відкладався.

Згодом НАЗК повідомило на своїй сторінці, що депутат Володимир Тимофійчук вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!