derevjanko-informacija-_193_s61

Про це на брифінгу у Верховні Раді повідомив народний депутат Юрій Дерев’янко, повідомляє прес-служба нардепа.

Авторами відповідної законодавчої ініціативи разом з Дерев’янком виступили також позафракційні народні депутати Борислав Береза та Володимир Парасюк.

“Вийти на брифінг нас змусила поведінка Голови Верховної Ради, який останнім часом систематично і грубо порушує права народних депутатів. В першу чергу це стосується позафракційних депутатів. Це ті мажоритарники, які були обрані на округах і за яких проголосували десятки тисяч людей”, — зазначив Дерев’янко.

За словами нардепа, під час Погоджувальних рад Спікер ВР Володимир Гройсман не надає слово народним депутатам, які хочуть висловити свої пропозиції щодо порядку денного чи інших питань.

“Це неприпустимо, враховуючи, що Регламент чітко передбачає право народного депутата бути на Погоджувальній Раді, пропонувати, брати участь в обговоренні, так само вносити пропозиції щодо порядку денного. Крім іншого, це порушення присяги, відповідно до якої кожен народний депутат присягається дотримуватися Конституції України, законів України, Регламенту Верховної Ради. Голова Верховної Ради — такий самий депутат, як і всі ми, який знаходиться у парламенті”, — наголосив він.

Дерев’янко також зауважив, що порушення нинішнього спікера стали системними.

Тому він і з колегами звернувся до Регламентного комітету з тим, щоб на найближчому засіданні він розглянув ці порушення і виніс певні рішення щодо такої поведінки, а також роз’яснив Голові Верховної Ради про ті права і обов’язки народних депутатів, які ним порушуються.

“Хочу також додати, що Регламент Верховної Ради, який був ухвалений ще за Януковича, взагалі зробив позафракційних народних депутатів безправними. Тому ми з колегами народними депутатами ініціювали законопроект, який передбачає можливість повної реалізації прав і повноважень позафракційного депутата”, — зазначив нардеп.

За словами Борислава Берези, за сьогоднішньої “порочної” практики позафракційні депутати виступають статистами і спостерігачами в Раді.

Нардеп нагадав, що в Раді також зареєстрований законопроект щодо персонального голосування, який передбачає кримінальну відповідальність для депутатів за порушення цієї вимоги. Як зазначив Береза, ці два законопроекти є наразі пріоритетними.

“Нас люди обрали не для того, щоб ми просто сиділи в залі і натискали на три кнопочки. Ми маємо відстоювати права своїх виборців. Дуже шкода, що ці права у нас забирає Голова ВР тільки через те, що йому так захотілося”, — додав Володимир Парасюк.

Раніше Дерев’янко також звернувся до лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко з проханням ініціювати на найближчому засіданні Ради Коаліції депутатських фракцій питання про порушення присяги народного депутата та систематичні порушення дисципліни, норм етики та Регламенту Головою Верховної Ради.