прикарпатський нардеп Юрій Соловей

Вступ до вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2017 році на освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” на основі законодавства було заблоковано і робота приймальних комісій знаходилася у невизначеному стані. Адже, у прикінцевих положеннях Закону України “Про вищу освіту”, який набув чинності 6 вересня 2014 року вказано, що останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста проводиться у 2016 році, – пишуть Версії.

Тому народний депутат України Юрій Соловей закликав депутатів підтримати законопроект про збереження технікумів та запевняє, що освіта в нашій державі починаючи з шкільної і закінчуючи вищою освітою повинна бути у фокусі державних інвестицій.

«Я неодноразово з трибуни Ради виступав і продовжуватиму виступати про те, що освіта повинна бути базовою галуззю, куди повинні спрямовуватися державні інвестиції. Бо ми чітко бачимо, що сьогодні ті країни демонструють свій успішний розвиток, які вкладають в інтелект і ті країни, які мають можливість залучити кращі мізки з цілого світу. Я вам з цієї високої трибуни хочу назвати декілька цифр для того, щоб і народні депутати і громадяни України розуміли про стан речей в глобальній освіті. Для прикладу річний бюджет Гарвардського університету складає 32 мільярди доларів – це на десять мільярдів більше, ніж весь бюджет України. Середній бюджет пересічного Канадського університету складає 2,5 – 3 мільярди доларів, що більше за всі видатки України на галузь освіти. Саме тому, я неодноразово зауважую про те, що освіта в нашій державі починаючи з шкільної і закінчуючи вищою освітою повинна бути у фокусі державних інвестицій. Ті країни, які отримують хороший інтелект, ті країни, які мають можливість підготувати хороших фахівців, – мають хороший шанс для свого розвитку. Якщо ми говоримо про технікуми й коледжі, то я думаю, що кожен з нас хто вчився в університеті мав можливість порівняти наскільки великою є різниця, коли приходять підготовлені діти з коледжу, чи з технікуму і коли приходять діти просто зі шкільної лавки. І саме тому, ця ланка в освіті в Україні є однією з найбільш професійних і базових і наше завдання не просто не допустити її знищення, а наше завдання, як народних депутатів зробити все, щоб саме ця ланка освіти була збережена, щоб інвестиції держави в цю ланку освіти не зменшувалися, а збільшувалися. Закликаю підтримати всіх народних депутатів не тільки за основу, але й в цілому цей надзвичайно важливий законопроект», – заявив нардеп Юрій Соловей.

В результаті за проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” проголосувало 286 народних обранців. Закон прийнято.

На відео з 18:00 хв.